Raport o stanie Gminy Winnica za rok 2018

APEL O OSZCZĘDZANIE WODY ORAZ INFORMACJA O WZMOŻONYCH KONTROLACH NIELEGALNEGO POBORU WODY

W związku z przedłużającą się falą upałów i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci publicznej, w celu uniknięcia spadku ciśnienia i przerw w dostawie wody, zwracamy się do mieszkańców Gminy Winnica, o oszczędzanie wody i używanie jej wyłącznie na potrzeb socjalno-bytowe.

Prosimy o niewykorzystywanie wody z sieci publicznej do podlewania trawy, ogródków, upraw, mycia samochodów, spłukiwania chodników, wjazdów do garaży, placów itp.

Wszystkich użytkowników sieci wodociągowej prosimy o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą, a także o wyrozumiałość wobec zaistniałych trudności i uciążliwości.

Zakład Budżetowy w Winnicy Sp. z o.o. w związku ze znacznymi spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej, podjął zintensyfikowane działania kontrolne przyłączy wodociągowych oraz hydrantów. Pracownicy Zakładu kontrolują teren gminnej sieci wodociągowej dokonując przeglądu hydrantów i kontrolując wytypowane gospodarstwa pod kątem legalności poboru wody z sieci. Każda udokumentowana kradzież będzie zgłaszana organom ścigania.

Zakład Budżetowy przypomina, że zgodnie z art. 28 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001r. (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 123 poz. 858):

1. Kto bez uprzedniego zawarcia umowy, o której mowa w art. 6 umowa o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków ust. 1, pobiera wodę z urządzeń wodociągowych,
podlega karze grzywny do 5.000 zł.

2. Karze określonej w ust. 1 podlega także ten, kto:

1. uszkadza wodomierz główny, zrywa lub uszkadza plomby umieszczone na wodomierzach, urządzeniach pomiarowych lub zaworze odcinającym, a także wpływa na zmianę, zatrzymanie lub utratę właściwości lub funkcji metrologicznych wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego;

2) nie dopuszcza przedstawiciela przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego do wykonania czynności określonych w art. 7 uprawnienia osób reprezentujących przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne.

Informacje o nielegalnym poborze wody można przekazywać telefonicznie pod numer 500 058 393 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prezes Zarządu
mgr inż. Paweł Brodowski

Otwarcie basenu w Winnicy

woprWójt Gminy Winnica informuje, że z dniem 22.06.2019 r. nastąpi otwarcie sezonu letniego na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 22.06.2019 r. do 18.08.2019 codziennie (także w święta oraz dni wolne od pracy) w godzinach: czerwiec - lipiec od 11.00 do 20.00, sierpień od 11.00 do 19.00. W roku 2019 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na basenie odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica, sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie > pobierz

Poradnik "bezpieczne wakacje" > pobierz

Stawki opłat za korzystanie z basenu w roku 2019 > pobierz

Wynik oceny jakości wody > pobierz