Urząd Gminy w Winnicy informuje, że od dnia 7 stycznia 2019 r. w poniedziałki urząd jest czynny do godz. 17.30.

gabarytyWójt Gminy Winnica informuje, iż w dniach 7 i 8 maja 2019 r. na terenie gminy Winnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych > więcej

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Decyzją Pana Wójta – Roberta Wróblewskiego, Gmina Winnica będzie ubiegać się o dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby zainteresowane wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków na swojej posesji mogą zapisać się w tutejszym Urzędzie Gminy pokój nr 9. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26  kwietnia 2019r. Partycypacja w kosztach budowy mieszkańca wynosi około 3.000,00 zł plus koszt projektu. Pozostałą część kwoty Gmina pozyska ze środków zewnętrznych.

Informacja

Wójt Gminy Winnica informuje mieszkańców wsi: Domosław, Zbroszki, Rębkowo, Winnica, Golądkowo i Łachoń, że ankiety w sprawie określenia warunków przyłączenia sieci dystrybucji gazu ziemnego na ww. terenach zostały przekazane do Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. Oddział Zakład Gazowniczy Ciechanów ul. Mleczarska 17, 06-400 Ciechanów, skąd trafiły do Działu Rozwoju PSG przy ul. Równoległej 4A, 02-235 Warszawa.

Łącznie zostało zebranych 109 ankiet wnioskujących o przyłącze gazowe. Wójt Gminy jest w ciągłym kontakcie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa i na chwilę obecną uzyskał informację, że dokumentacja dotycząca naszej gminy czeka w kolejce do szczegółowego rozpatrzenia. Osoby analizujące ankiety o przyłącza gazowe, rozpatrują zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcie z całego Województwa Mazowieckiego, a nie jest to prosty proces, stąd też wydłużony czas odpowiedzi. Wójt Gminy został zapewniony, że wszyscy działamy we wspólnym interesie i Polska Spółka Gazownictwa postara się w ramach możliwości jak najszybciej i najkorzystniej rozpatrzeć dalszą gazyfikację naszej Gminy.

Tablica