Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Informujemy, że otrzymaliśmy z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pozostałe Protokoły z oszacowania w gospodarstwach rolnych strat spowodowanych wystąpieniem suszy. Osoby, które do tej pory nie otrzymały protokołu, prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Winnica, pokój nr 9 w celu jego odbioru.

Wigilia osób samotnych z terenu Gminy Winnica

DSC 1232W dniu 12.12.2017r. odbyło się spotkanie wigilijne osób starszych, samotnych z terenu gminy Winnica. Gospodarzami wieczerzy byli: Wójt Gminy Winnica- Mariusz Kowalewski i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy- Wioletta Zawadzka.

W wigilii uczestniczyli zaproszeni seniorzy oraz goście na co dzień współpracujący z gminą Winnica: Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Wiesław Cienkowski, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Pułtusku- Pani Katarzyna Jankowska, Dyrektor PCPR w Pułtusku- Pani Anna Frejlich, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Jarosław Olszewski, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej – Pan Henryk Krasucki, Dyrektor ZS CKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie- Pani Ewa Leszczyńska, Radni Gminy Winnica: Pan Tadeusz Matwiejczyk, Pani Dorota Ciosek, Pani Edyta Kołaczek, Pan Adam Waleśkiewicz, Pan Robert Wróblewski, Pan Jan Laskowski, Dyrektor ZPO w Winnicy- Pan Andrzej Zaręba, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy- Pani Jadwiga Chorzela. Na początku uroczystości Wójt Gminy Winnica niezwykle serdecznie przywitał wszystkich zaproszonych gości oraz złożył życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Życzenia świąteczne oraz podziękowania dla gminy Winnica za dobrą współpracę w imieniu Starosty Powiatu Pułtuskiego złożyła Pani Katarzyna Jankowska. Następnie uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wykonali koncert kolęd przygotowany pod kierunkiem Pani Moniki Paszkowskiej. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich zebranych w piękną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również słodkich upominków którymi byli obdarowani wszyscy uczestniczący w spotkaniu wigilijnym. W drugiej części spotkania po odczytaniu Ewangelii przez Wójta Gminy Winnica odbyło się wspólne łamanie opłatkiem i składanie sobie życzeń. I tak ten niezwykły czas upłynął w ciepłej i serdecznej atmosferze. Wójt gminy Winnica oraz Kierownik GOPS dziękują wszystkich tym, którzy włączyli się w organizację spotkania. Szczególne podziękowania kierowane są do Dyrektora ZPO w Winnicy- Pana Andrzeja Zaręby. Dziękujemy Pani Monice Janiszewskiej wraz z pracownikami stołówki szkolnej, Pani Monice Paszkowskiej wraz z uczniami ZPO, wolontariuszom ze szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami: Panią Anną Strauch, Panią Aldoną Jasińską, Panią Bogumiłą Podlaską, Panią Anną Kordulewską oraz pracownikom GOPS w Winnicy.