Informujemy, że od dnia 4 grudnia 2017 r. nastąpiła zmiana godzin pracy Urzędu Gminy w Winnicy, zgodnie z Zarządzeniem Nr 63/2017 Wójta Gminy Winnica z dnia 27 listopada 2017 r.

Urząd jest czynny w dni robocze w następujących godzinach:

poniedziałek – od godz. 7.30 do godz. 16.30,
wtorek, środa, czwartek – od godz. 7.30 do godz. 15.30,
piątek – od godz. 7.30 do godz. 14.30.

Informacja z ćwiczeń z dn. 11 grudnia 2017 r.

Ćwiczenia

W dniu 11 grudnia 2017 r. o godz. 1000, na terenie gminy Winnica, odbyło się ćwiczenie ratownicze dla sił i środków z powiatu pułtuskiego, we współpracy z gminnymi i powiatowymi strukturami zarządzania kryzysowego, w związku z zagrożeniami występującymi podczas okresu zimowego.

Założeniem ćwiczenia było zdarzenie na drodze powiatowej Gąsiorowo – Winnica, na której w skutek niekorzystnych warunków pogodowych autobus szkolny z 38 dziećmi utknął w zaspie śnieżnej. Dodatkowo, w związku z intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem powodującym zawieje i zamiecie śnieżne, dotarcie na miejsce zdarzenia było znacznie utrudnione.

Na miejscu ćwiczeń obecni byli Wójt Gminy Winnica, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pułtusku oraz siły i środki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy.

Działania ratownicze, polegały na jak najszybszym dotarciu do miejsca zdarzenia podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz na współpracy między gminnymi
i powiatowymi strukturami zarządzania kryzysowego, w celu jak najszybszego udzielenia pomocy osobom które uczestniczyły w zdarzeniu, poprzez odśnieżenie nieprzejezdnej drogi przez gminne/powiatowe służby, podstawienie autobusu zastępczego, dowozu kocy
i ciepłych napoi dla wyziębionych dzieci oraz dowóz i rozstawienie pneumatycznego namiotu z nagrzewnicą.

Ćwiczenie miało na celu sprawdzenie gotowości gminnych i powiatowych struktur zarządzania kryzysowego, w związku z zagrożeniami jakie niesie ze sobą zbliżający się okres zimowy.

Harmonogram poboru krwi