Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Dotacja dla trzech jednostek OSP z terenu gminy Winnica

20170922 101210

Wójt Gminy Winnica informuje, że jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Winnica - OSP Bulkowo, OSP Skórznice i OSP Błędostowo przystąpiły do programu pn. ,,Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” i otrzymały dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na realizację zadania publicznego, którego zakładanym rezultatem jest poprawa wyposażenia ochotniczych straży pożarnych w sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Poprawa ta będzie miała znaczący wpływ na wzmocnienie działań ratowniczo-gaśniczych na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska przed pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

OSP Bulkowo otrzymało dotację na remont strażnicy. Koszt całkowity remontu to 32 800,00 zł, dotacja z MSWiA wyniosła 29 520,00 zł natomiast wkład własny z Gminy Winnica wyniósł 3 280,00 zł.

OSP Skórznice otrzymało dotację na zakup wyposażenia i sprzętu ratowniczo- gaśniczego. Zakupiono pilarkę do drewna, latarkę i 6 szt. kominiarek niepalnych. Koszt całkowity zakupu wyniósł 3 530,00 zł, w tym 3 069,00 zł to dotacja z MSWiA, wkład własny z Gminy Winnica to 461,00 zł.

OSP Błędostowo również otrzymało dotację na zakup wyposażenia i sprzętu ratowniczo gaśniczego. Zakupiono pilarkę do drewna oraz 6 szt. kominiarek niepalnych. Ogólny koszt zakupu wyniósł 2 320,00 zł, dotacja z MSWiA wyniosła 1980,00 zł., natomiast wkład własny z Gminy Winnica wyniósł 340,00 zł.