NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE W WINNICY

Wójt Gminy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy Winnica, które uczęszczają do szkół podstawowych, na bezpłatną naukę pływania. Zapisy są przyjmowane u ratowników do dnia 16.07.2018 r. (włącznie). Na zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu do rodziców bądź opiekuna prawnego. Organizatorem jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LIDER WINNICA.

Wycieczka do Płocka

W dniu 29.08.2017 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy zorganizował wyjazd dla 50 osobowej grupy dzieci wraz z rodzicami na wycieczkę do ZOO do Płocka.

Pogoda tego dnia wspaniale dopisała. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. W planie wycieczki zapewniony był przewodnik, który dokładnie objaśniał nam historię, pochodzenie i zwyczaje poszczególnych zwierząt. Wyjazd dzieci ze swoimi rodzicami okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Kolejną atrakcją wycieczki był rejs po Wiśle, z którego wszyscy byli bardzo zadowoleni.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory. Z uśmiechem na twarzach, pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do domu. Nie zabrakło wspólnej zabawy oraz posiłku w McDonald's w drodze powrotnej. To wszystko sprawiło, że wyjazd i czas spędzony w gronie znajomych kolegów i koleżanek był bardzo udany. Wycieczkę zorganizowano i sfinansowano w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok.