Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Robert Wróblewski

 

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Filtr
 • XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy

  22 lutego 2013 roku (piątek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zostały zwołane obrady XXV Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Winnica > odsłuchaj nagranie

 • Zbieramy makulaturę - chronimy nautrę !!!

  20130225-makulatura2Marzec w naszej szkole będzie pod hasłem "ZBIERAMY MAKULATURĘ - CHRONIMY NATURĘ". Każdy z Was, kto posiada w domu zbędne gazety, ulotki reklamowe, czasopisma kolorowe, stare zeszyty, podręczniki, itp. może przynieść i automatycznie przyłączyć się do akcji recyklingowej naszej szkoły!!! Pamiętajmy, że tona makulatury to 17 uratowanych drzew !!! Ciekawe, ile drzew zdoła uratować nasza szkoła...

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

  Dnia 27 lutego 2013 roku o godz. 9.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej.

 • Koniec z pozorami!

  prasaNiezwykle aktywni - i wszędobylscy - radni z Komisji Rewizyjnej tym razem wzięli pod lupę wydatki na gminne programy przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii > więcej

 • XXV Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Winnica

  Zawiadamiam, że na dzień 22 lutego 2013 roku (piątek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zostały zwołane obrady XXV Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Winnica, z następującym porządkiem dziennym:

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Rozpatrzenie sprawy dofinansowania inwestycji pn. „Przebudowa mostu na rzece Niestepówce w ciągu drogi powiatowej Nr 3405W Łady – Winnica na odc. Winnica – Budy-Zbroszki”.
  4. Podjecie uchwały w sprawie wydzierżawienia nieruchomości położonej w miejscowości Winnica.
  5. Wolne wnioski i zapytania.
  6. Zamknięcie obrad.

  Przewodniczący Rady Gminy Winnica
  mgr inż. Wiktor Nałęcz

 • XXIV Sesja Rady Gminy

  Dzisiaj o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy.

  > odsłuchaj nagranie

 • Prośba Akademii Medycznej - potraktuj ją poważnie

  Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

 • "Faktycznie współpraca Rady z wójtem jest zła"

  prasaW artykule z cyklu "Przepytujemy" o gminie Winnica w 3 numerze "Tygodnika Pułtuskiego" pada z ust wójta Aleksandra Piątkowskiego wiele stwierdzeń do których, jako radni musimy się odnieść... > więcej

  Za treść niezweryfikowaną odpowiedzialność jak zwykle zbiorowa.

  Treść artykułu, do którego odnosi się wypowiedź "Radnych Gminy Winnica" > pokaż

 • Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej

  20130214-turniej

 • Zwrot podatku akcyzowego - luty 2013 r.

  Wójt Gminy Winnica uprzejmie przypomina, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na luty 2013 r. można składać od 01 lutego 2013 r. do 28 lutego 2013 r. wraz z fakturami dokumentującymi zakup oleju napędowego z okresu od 01.08.2012 r. do 31.01.2013 r. Do wniosku należy dołączyć także zestawienie faktur.

  Więcej informacji na temat zwrotu podatku akcyzowego na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - www.minrol.gov.pl

  Wniosek o zwrot podatku akcyzowego > pobierz

  Załącznik nr 1 - Zestawienie faktur > pobierz

 • Nowa książka

  Dnia 12.02.2013 r. otrzymaliśmy w darze od Pana Grzegorza Witkowskiego, właściciela Zakładu Poligraficznego DRUKARZ Sp. j., książkę o dziejach wcielonego do III Rzeszy północnego Mazowsza. Książka ta została przekazana do zasobów  naszej gminnej biblioteki.

  {gallery}20130214-ksiazka{/gallery}

 • Konflikt w Mali - giną dzieci!

  20130213-mali

  Największy ciężar konfliktu w Mali ponoszą dzieci.

  Niestabilna sytuacja polityczna w Mali spowodowała drastyczne zaostrzenie kryzysu humanitarnego. UNICEF podaje, że w północnej części kraju z powodu konfliktu ucierpiałojuż 2,8 mln osób. Tysiące rodzin opuściło swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia.

 • Artykuły żywnościowe

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy uprzejmie informuje, że artykuły żywnościowe w ramach realizowanego programu żywnościowego PEAD będą wydawane w dniu 20.02.2013r. (środa) od godz. 11:00 do 15:00 (budynek Urzędu Gminy Winnica). W sytuacji, gdy osoba nie może zgłosić się osobiście po dary prosimy o wydanie pisemnego upoważnienia osobie, która je będzie odbierać.

  Prosimy o przestrzeganie terminu wydawania żywności, ponieważ odbiór darów w innym terminie nie będzie możliwy.

 • Nasi wolontariusze w akcji !!!

  W dniu 25.01.2013r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy odbyło się spotkanie podsumowujące zbiórkę żywności prowadzoną na terenie gminy Winnica we wrześniu i w grudniu 2012 roku.

 • Sesja Rady Gminy

  INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY WINNICA

  Zawiadamiam, że na dzień 18 lutego 2013 roku (poniedziałek) o godz. 10.00
  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zostały zwołane obrady XXIV Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Winnica, z następującym porządkiem dziennym:

 • Posiedzenie Komisji Socjalnej

  Dnia 18 lutego 2013 roku (poniedziałek) o godz. 9.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się posiedzenie Komisji Socjalnej Rady Gminy Winnica. Głównym tematem będzie rozpatrzenie sytuacji rodzinnej i przydzielenia lokalu socjalnego rodzinie z terenu gminy Winnica.

  Ze względu na ochronę danych osobowych obrady Komisji będą utajnione.

 • Nawet 10 tyś. kary za brak skrzynki pocztowej

  Od pierwszego stycznia weszły w życie nowe przepisy o prawie pocztowym, które przewidują nawet 10 tysięcy kary za brak skrzynki pocztowej. Według regulacji obowiązującej od 1 stycznia za brak skrzynki pocztowej, możemy zapłacić od 50 złotych do nawet 10 tysięcy złotych kary. Mandatów mogą spodziewać się wszyscy ci, którzy nie posiadają skrzynek pocztowych na swoich posesjach lub dostęp do nich jest utrudniony. Za ten występek zostaną ukarani właściciele lub współwłaściciele posesji. Mieszkańcy bloków natomiast powinni osobiście zadbać o to, aby w ogóle znalazły się one w nieruchomościach i żeby były w łatwo dostępnym, dla listonosza, miejscu. Nowe przepisy walczą także z monopolem Poczty Polskiej i ułatwiają pracę firmom kurierskim. Oznaczać to może tańsze usługi pocztowe.

  Żródło: Kurier Pułtuski

 • Recykling odpadów rolniczych

  20130207-odpady-rolnicze

  Żródło: Kurier Mławski

 • AZBEST - dofinansowanie

  Mieszkańcy Gminy Winnica, a mianowicie osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej, którzy planują w 2013 r. zmianę pokryć dachowych zawierających azbest i usunięcie eternitu mogą składać w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy, wnioski o dofinansowanie na ten cel – wzór wniosku w załączeniu.

 • Program opieki nad zwierzętami - konsultacje

  Konsultacje projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Winnica w 2013 roku.

  Działając na podstawie art. 11 a ust. 7 pkt 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002, z późn. zm.) zapraszam wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, organizacje społeczne oraz inne uprawnione podmioty do wzięcia udziału w konsultacjach projektu.

 • Przedszkole z dwóch stron. Samorządowcy mają jeszcze tydzień

  Ustawa przedszkolna, wprowadzająca dotacje na edukację przedszkolną, nadal nie została zaopiniowana przez stronę samorządową. - Termin już minął - upominał Maciej Jakubowski, wiceminister edukacji.

 • RAPORT EKSPERTÓW. Finansowanie małych szkół wymaga zmiany

  System finansowania małych szkół wiejskich wymaga zmiany. - Gminy tak naprawdę dokładają do przywilejów nauczycielskich, a nie do wysokiego poziomu oświaty - uważa prof. Jerzy Hausner.

 • KTOŚ WYGRA. Wiceminister broni śmieciowych przetargów

  Jeżeli firma samorządowa przegrywa przetarg bo jest droższa to ja bardzo przepraszam, naszą intencją były usługi na maksymalnie wysokim poziomie i maksymalnie najtaniej – powiedział wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski na posiedzeniu KWRiST > więcej

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica