Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Robert Wróblewski

 

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Wakacyjna wycieczka dzieci do ZOO

P7221852Wakacje to czas wypoczynku, wyjazdów oraz zwiedzania nowych miejsc. Jest to również czas, gdzie na dzieci i młodzież czyha więcej zagrożeń i pokus, które mogą mieć negatywne konsekwencje dla ich zdrowia i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Niech żyją wakacje - kolonie letnie w Rabka-Zdrój-Ponice

009

W dniach 27.06-06.07.2016r. grupa 27 osób, dzieci i młodzieży z terenu Gminy Winnica, wyjechała na kolonie do Rabki-Zdrój - Ponice. Podróżowaliśmy nocą, razem z grupą kolonistów z Podlasia, z miejscowości Orla. W trakcie podróży towarzyszyło nam 2 pilotów i 3 wychowawców. Do malowniczo usytuowanego Ośrodka Wczasowego „Marzena” dotarliśmy o godzinie 7 rano. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez kierownika kolonii i kadrę instruktorską.

Czytaj więcej...

Wakacje bez alkoholu – radość bez ryzyka

Wakacje to czas relaksu i wypoczynku. Nie każdy jednak ma dobry pomysł na zabawę. Niestety, więcej wolnego czasu i mniej kontroli ze strony dorosłych, powodują, że młodzi ludzie częściej podejmują różnego rodzaju ryzykowne zachowania. Co roku śledzimy wycinki prasowe opisujące tragiczne wydarzenia związane m.in. ze spożywaniem alkoholu przez młodych ludzi – utonięcia, wypadki, konflikty z prawem, przykre sytuacje, których pewnie większość ludzi wolałaby uniknąć. Czy możemy coś zrobić by ograniczyć ryzyko i sprawić by czas radości nie zmieniał się w tragedię? Uważamy, że tak!

Poniżej znajdą Państwo Wakacyjną Polisę Trzeźwości, czyli katalog zasad dla rodziców, wychowawców, sprzedawców alkoholu i młodych ludzi, które mogą sprawić, iż czas wakacji będzie mijał bezpiecznie i kojarzył się jedynie pozytywnie. Jest to materiał, który można wydrukować i wykorzystywać w trakcie różnych działań. Mamy nadzieję, że okaże się przydatny w wielu miejscach.

 

Wakacyjna Polisa Trzeźwości > więcej

Żródło: http://www.parpa.pl

Spotkanie wielkanocne środowisk trzeźwościowych

Spotkanie AA

W dniu 23.03.2016r. odbyło się spotkanie wielkanocne środowisk trzeźwościowych.

W Kościele parafialnym Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy uroczystą mszę świętą w intencji środowisk trzeźwościowych i członków ich rodzin celebrował biskup pomocniczy diecezji płockiej- ks. Mirosław Milewski.

Czytaj więcej...

Rodzina 500+

Gdzie, jak i kiedy załatwić formalności:

Realizatorem zadań wynikających z ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci / Program Rodzina 500+ / jest Gminny i Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy, ul. Pułtuska 25, tel. 23 691 40 21.

Czytaj więcej...

Przemoc, alkohol

Jeśli potrzebujesz pomocy zgłoś się... > szczegóły

NOWE ŚWIADCZENIE RODZINNE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, że zgodnie z uchwaloną przez Sejm w dniu 24 lipca 2015 r. ustawą o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw wprowadzonej od 1 stycznia 2016 r. wydawane są druki wniosków na nowe świadczenia rodzicielskie, tzw. „kosiniakowe”.

Czytaj więcej...

Spotkanie Wigilijne osób starszych samotnych

 IMG 4143 1

W dniu 18.12.2015r., w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane dla osób starszych,samotnych z terenu gminy Winnica. Gospodarzem spotkania był : Wójt Gminy Winnica- Mariusz Kowalewski oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy-Wioletta Zawadzka. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście; ks. proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski, ks. proboszcz Jarosław Bukowski, sekretarz gminy-Pani Jadwiga Pydynowska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy- Pan Andrzej Zaręba. Na początku spotkania Wójt Gminy- Mariusz Kowalewski przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie i złożył życzenia świąteczne. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy przygotowali kolędy pod kierunkiem Pani Moniki Paszkowskiej.

Czytaj więcej...

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica