Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Azbest

Na podstawie przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska, osoby fizyczne nie będące  przedsiębiorcami, mają obowiązek przedkładania informacji o rodzaju, ilości i miejscach występowania  substancji stwarzających szczególne zagrożenie dla środowiska, którymi są m.in. wyroby zawierające  azbest  (np.: płyty azbestowo – cementowe płaskie, płyty faliste azbestowo – cementowe tzw. eternitowe, rury  i złącza azbestowo – cementowe, szczeliwa azbestowe, inne wyroby  z zawartością  azbestu),  poprzez złożenie  „Informacji   o wyrobach zawierających azbest”.

Zgodnie z § 10 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest (Dz. u. z 2011r. Nr 8 poz. 31), osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami corocznie w terminie do 31 stycznia przedkładają  informację Wójtowi Gminy.

Informację sporządza się w dwóch egzemplarzach:

1.  Jeden egzemplarz przedkłada się w formie pisemnej właściwemu organowi (w przypadku osób fizycznych – Wójtowi Gminy),

2.  Drugi egzemplarz przechowuje się przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji.

Wobec powyższego Wójt Gminy Winnica przypomina, że wszyscy, których dotyczy ten obowiązek, winni w terminie do 31 stycznia 2013 r. złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy wymagane informacje wg załączonego wzoru.

Wzory informacji są również dostępne w Urzędzie Gminy w Winnicy przy ul. Pułtuskiej 25 w Referacie Inwestycji, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska oraz na stronie internetowej urzędu.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Winnicy – Referat Inwestycji Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska,  pok. nr  9 przy ul. Pułtuskiej 25, tel. 23 691 40 25 wew. 23

Formularz do wypełnienia > pobierz (doc), pobierz (pdf)

Przykładowo wypełniony formularz > pobierz (doc), pobierz (pdf)