ZAKAZ KĄPIELI !!!

W związku z trwającymi na basenie pracami, które mają na celu przygotowanie basenu do sezonu letniego 2019 obowiązuje całkowity zakaz przebywania na terenie basenu oraz kąpieli. Woda jest mocno chlorowana, przebywanie w wodzie zagraża zdrowiu i życiu. Ponadto przypominany, że basen jest monitorowany w sposób ciągły, a nagrania z kamer mogą być podstawą do wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do użytkowników, którzy nie zastosują się do zakazu.
 Wójt Gminy Winnica
/-/ Robert Wróblewski

Kolejna Akcja ŁOŚ zakończona sukcesem!

Akcja "ŁOŚ"
6 kwietnia 2019 r. po raz drugi zebraliśmy się na skraju lasu w Rębkowie (gmina Winnica), aby społecznymi siłami zbierać śmieci. Mimo że akcja odbyła się już po drugi raz na dość podobnym terenie – działaliśmy w okolicach Rębkowa, Poniat, Skoroszek, Gnatów Szczerbaków i Gnatów Lewisk – znowu zebraliśmy nieprzeliczone tony śmieci (wrr!), starych, zalegających po lesie od wielu lat, i całkiem nowych – wyrzucanych bezmyślnie w miejscach odpoczynku i celowo, wbrew zdrowemu rozsądkowi wywożonych na dzikie wysypiska.
Za to odzew społeczności przerósł oczekiwania organizatorów! Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym - dzięki Wam nasz świat staje się odrobinę lepszy.
Rękawy do pracy zakasał osobiście wójt gminy Winnica Robert Wróblewski, który dał przykład entuzjastycznej postawy i niegasnących sił. Za pomoc w organizacji, wyposażenie nas w worki i odbiór śmieci dziękujemy Nadleśnictwu Pułtusk i leśniczemu z leśnictwa Pokrzywnica Panu Lechowi Stańczakowi. Wsparło nas Stowarzyszenie Lider Winnica, które pomogło organizacyjnie i gastronomicznie. Zapałem do pracy i pełną gotowością bojową wykazała się drużyna strażaków z OSP Rębkowo. Na wezwanie stawiły się dwa zastępy harcerzy z Winnicy pod przewodnictwem Moniki Zaręby, którzy nie ustawali w wytężonej pracy. Oprócz tego z odsieczą przybyło mnóstwo, mnóstwo osób, które przy wolnej sobocie podjęły się ciężkiej, brudnej roboty, nie tracąc przy tym ani na chwilę uśmiechu!
Ale niestety to nie oznacza, że problem śmieci zniknął – starocie wciąż zalegają w wielu, wielu miejscach, wciąż z bezmyślności i głupoty pojawiają się nowe. Ci, którzy sprzątali, ich rodziny i przyjaciele pewnie już nigdy nie zgubią nawet papierka po cukierku, ale co zrobić z tymi, którzy wciąż śmiecą? Jeśli znacie kogoś takiego lub spotkacie, powiedzcie, że to zupełnie bez sensu!
Dziękujemy i do zobaczenia za rok!
- Komitet organizacyjny Akcji ŁOŚ

Otwarcie basenu w Winnicy

woprWójt Gminy Winnica informuje, że z dniem 22.06.2019 r. nastąpi otwarcie sezonu letniego na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 22.06.2019 r. do 18.08.2019 codziennie (także w święta oraz dni wolne od pracy) w godzinach: czerwiec - lipiec od 11.00 do 20.00, sierpień od 11.00 do 19.00. W roku 2019 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na basenie odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica, sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie > pobierz

Poradnik "bezpieczne wakacje" > pobierz

Tablica