Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

ZAKAZ KĄPIELI !!!
 
W związku z trwającymi na basenie pracami, które mają na celu przygotowanie basenu do sezonu letniego 2019 obowiązuje całkowity zakaz przebywania na terenie basenu oraz kąpieli. Woda jest mocno chlorowana, przebywanie w wodzie zagraża zdrowiu i życiu. Ponadto przypominany, że basen jest monitorowany w sposób ciągły, a nagrania z kamer mogą być podstawą do wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do użytkowników, którzy nie zastosują się do zakazu.
 Wójt Gminy Winnica
/-/ Robert Wróblewski

Wigilia dla osób samotnych i podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy

 

DSC 7413

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym radość narodzonego Dzieciątka powoduje, iż stajemy się lepsi. Mimo świątecznej gorączki i pośpiechu znajdujemy czas aby choć na chwilę zatrzymać się i pochylić nad krzywdą oraz troskami naszych bliźnich. Dobrą tradycją naszej gminy stały się organizowane od kilku lat spotkania wigilijne dla seniorów i podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy.

Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się   w dniu 18 grudnia 2018r w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy.

Gospodarzami wieczerzy byli: Wójt Gminy Winnica- Robert Wróblewski i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy - Wioletta Zawadzka. Oprócz najważniejszych osób, czyli licznie przybyłych seniorów w spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni Goście - osoby, które na co dzień współpracują z gminą Winnica: Proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy – ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, Przedstawiciel Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Wydział Polityki Społecznej w Ciechanowie – Pani Jolanta Truszewska, Przewodniczący Rady Gminy Winnica - Pan Antoni Pienkos, Komendant Policji Powiatowej - Pan Jarosław Olszewski, Kierownik Posterunku Policji w Pokrzywnicy - Pan Paweł Orłowski, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie – Pani Ewa Leszczyńska oraz przedstawiciele gminnych placówek oświatowych i podległych jednostek. Wójt Gminy Winnica Pan Robert Wróblewski w imieniu organizatorów serdecznie powitał przybyłych gości oraz złożył wszystkim życzenia wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia niosących ze sobą radość i nadzieję. Obecna na spotkaniu Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy Wioletta Zawadzka również złożyła uczestnikom Wigilii serdeczne życzenia, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosły wszystkim wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszczała nikogo przez każdy dzień Nowego Roku. Następnie uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wykonali koncert kolęd przygotowany pod kierunkiem Pani Moniki Paszkowskiej. Drugą część spotkania rozpoczęło odczytanie przez księdza Proboszcza fragmentu Ewangelii   o narodzeniu Jezusa, po którym nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Jak na prawdziwą Wigilię przystało, na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw i przysmaków, spożywanych w radosnych nastrojach pozwalających poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie, rozmowy radość ze spotkania, ciepła, rodzinna atmosfera sprawiły, że seniorzy z uśmiechem na twarzach dziękowali za pamięć o nich i zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór. Na zakończenie spotkania każdy z gości otrzymał świąteczną paczkę z produktami żywnościowymi podarowanymi przez Zakład Mleczarski w Winnicy. Spotkania wigilijne na trwałe wpisały się już w kalendarz uroczystości organizowanych przez naszą gminę. Pozwalają uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy. Ciepłem, wzruszeniami i niepowtarzalną atmosferą płynącą z tych spotkań można byłoby obdzielić kilka podobnych uroczystości. Wójt Gminy Winnica oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się zorganizowanie tegorocznej uroczystości.Szczególne podziękowania kierują do Zakładu Mleczarskiego Winnica Spółka z o.o, który po raz kolejny w okresie przedsiątecznym jest ofiarodawcą paczek z wyrobami nabiałowymi.

 

"Raz tylko w roku zdarza się taki dzień,

gdy radość płynie z serc do serc, z rak do rąk.

Igliwiem pachnie każdy dom, każda sień

i zbiera się rodzinny krąg.

Świąteczny nastrój wdziera się w każdy kąt,

opłatek biały tak jak śnieg .

I zapach pomarańczy i zapach świec

Kolędy dźwięk rozbrzmiewa wciąż”

 

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Otwarcie basenu w Winnicy

woprWójt Gminy Winnica informuje, że z dniem 22.06.2019 r. nastąpi otwarcie sezonu letniego na basenie w Winnicy. Basen będzie czynny od 22.06.2019 r. do 18.08.2019 codziennie (także w święta oraz dni wolne od pracy) w godzinach: czerwiec - lipiec od 11.00 do 20.00, sierpień od 11.00 do 19.00. W roku 2019 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na basenie odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica, sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie > pobierz

Poradnik "bezpieczne wakacje" > pobierz

Stawki opłat za korzystanie z basenu w roku 2019 > pobierz

 

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica 

Tablica

Tablica

Tablica