Urząd Gminy w Winnicy informuje, że od dnia 7 stycznia 2019 r. w poniedziałki urząd jest czynny do godz. 17.30.

Wigilia dla osób samotnych i podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy

DSC 7413

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym radość narodzonego Dzieciątka powoduje, iż stajemy się lepsi. Mimo świątecznej gorączki i pośpiechu znajdujemy czas aby choć na chwilę zatrzymać się i pochylić nad krzywdą oraz troskami naszych bliźnich. Dobrą tradycją naszej gminy stały się organizowane od kilku lat spotkania wigilijne dla seniorów i podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy.

Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się   w dniu 18 grudnia 2018r w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy.

Gospodarzami wieczerzy byli: Wójt Gminy Winnica- Robert Wróblewski i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy - Wioletta Zawadzka. Oprócz najważniejszych osób, czyli licznie przybyłych seniorów w spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni Goście - osoby, które na co dzień współpracują z gminą Winnica: Proboszcz Parafii Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Winnicy – ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, Przedstawiciel Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Wydział Polityki Społecznej w Ciechanowie – Pani Jolanta Truszewska, Przewodniczący Rady Gminy Winnica - Pan Antoni Pienkos, Komendant Policji Powiatowej - Pan Jarosław Olszewski, Kierownik Posterunku Policji w Pokrzywnicy - Pan Paweł Orłowski, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie – Pani Ewa Leszczyńska oraz przedstawiciele gminnych placówek oświatowych i podległych jednostek. Wójt Gminy Winnica Pan Robert Wróblewski w imieniu organizatorów serdecznie powitał przybyłych gości oraz złożył wszystkim życzenia wesołych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia niosących ze sobą radość i nadzieję. Obecna na spotkaniu Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy Wioletta Zawadzka również złożyła uczestnikom Wigilii serdeczne życzenia, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosły wszystkim wiele szczęścia, wiary i nadziei, a pomyślność nie opuszczała nikogo przez każdy dzień Nowego Roku. Następnie uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy wykonali koncert kolęd przygotowany pod kierunkiem Pani Moniki Paszkowskiej. Drugą część spotkania rozpoczęło odczytanie przez księdza Proboszcza fragmentu Ewangelii   o narodzeniu Jezusa, po którym nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Jak na prawdziwą Wigilię przystało, na pięknie udekorowanych stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw i przysmaków, spożywanych w radosnych nastrojach pozwalających poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie, rozmowy radość ze spotkania, ciepła, rodzinna atmosfera sprawiły, że seniorzy z uśmiechem na twarzach dziękowali za pamięć o nich i zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór. Na zakończenie spotkania każdy z gości otrzymał świąteczną paczkę z produktami żywnościowymi podarowanymi przez Zakład Mleczarski w Winnicy. Spotkania wigilijne na trwałe wpisały się już w kalendarz uroczystości organizowanych przez naszą gminę. Pozwalają uczestnikom oderwać się choć na chwilę od trosk codziennego życia i uroczyście rozpocząć okres Bożonarodzeniowy. Ciepłem, wzruszeniami i niepowtarzalną atmosferą płynącą z tych spotkań można byłoby obdzielić kilka podobnych uroczystości. Wójt Gminy Winnica oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się zorganizowanie tegorocznej uroczystości.Szczególne podziękowania kierują do Zakładu Mleczarskiego Winnica Spółka z o.o, który po raz kolejny w okresie przedsiątecznym jest ofiarodawcą paczek z wyrobami nabiałowymi.

"Raz tylko w roku zdarza się taki dzień,

gdy radość płynie z serc do serc, z rak do rąk.

Igliwiem pachnie każdy dom, każda sień

i zbiera się rodzinny krąg.

Świąteczny nastrój wdziera się w każdy kąt,

opłatek biały tak jak śnieg .

I zapach pomarańczy i zapach świec

Kolędy dźwięk rozbrzmiewa wciąż”

Tablica