Urząd Gminy w Winnicy informuje, że od dnia 7 stycznia 2019 r. w poniedziałki urząd jest czynny do godz. 17.30.

III Sesja Rady Gminy Winnica

Zawiadamiam, że na dzień 27 grudnia 2018 roku (czwartek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy zostały zwołane obrady III Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Winnica.

Proponowany porządek posiedzenia:

1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Wójta Gminy.
  4. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Przewodniczących stałych Komisji Rady Gminy.
  5. Interpelacje, wnioski i zapytania.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Winnica.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Uchwale Budżetowej Gminy Winnica na 2018 rok.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Winnica na lata 2019-2027:

a) odczytanie uchwały Nr Ci.367.2018 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 5 grudnia 2018 r. w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Winnica projekcie uchwały o wieloletniej prognozie finansowej,

b) dyskusja nad projektem uchwały,

c) głosowanie projektu uchwały w sprawie WPF na lata 2019-2027.

1. Podjęcie uchwały w sprawie Uchwały Budżetowej Gminy Winnica na rok 2019:

a) przedstawienie projektu uchwały budżetowej,

b) odczytanie uchwały Nr Ci.368.2018 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 5 grudnia 2018 r. w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Winnica projekcie uchwały budżetowej na 2019 rok oraz o możliwości sfinansowania deficytu,

c) przedstawienie opinii poszczególnych komisji Rady Gminy,

d) dyskusja nad projektem uchwały budżetowej,

e) głosowanie projektu uchwały budżetowej.

1. Podjęcie uchwały w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków i innych opłat stanowiących dochody budżetu Gminy Winnica instrumentem płatniczym.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich w sołectwach na terenie Gminy Winnica.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Statutowej.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia w Gminie Winnica wieloletniego programu osłonowego   w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023”.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej przez osoby objęte rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków poniesionych na świadczenia z pomocy społecznej w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Gminy Winnica na 2019 rok.
  8. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania.
  9. Wolne wnioski.
  10. Przyjęcie protokołu z obrad I Zwyczajnej Sesji Rady Gminy.
  11. Przyjęcie protokołu z obrad II Zwyczajnej Sesji Rady Gminy.
  12. Zamknięcie Sesji.

Przewodniczący Rady Gminy Winnica