Urząd Gminy w Winnicy informuje, że od dnia 7 stycznia 2019 r. w poniedziałki urząd jest czynny do godz. 17.30.

W związku z dostosowaniem statutów sołectw do zmienionej ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, Wójt Gminy Winnica, Zarządzeniem Nr 7/2019 z dnia 18 stycznia

2019 roku ogłosił konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Gminy zmieniającej statuty wszystkich sołectw > WIĘCEJ

I Sesja Rady Gminy Winnica na kadencję 2018-2023

DSC 6682

Dnia 22 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza Sesja Rady Gminy Winnica wybrana na kadencję 2018-2023, zwołana na podstawie Postanowienia nr 05/2018 Komisarza Wyborczego w Ostrołęce II z dnia 9 listopada 2018r. Pierwsze obrady, do czasu wyboru przewodniczącego rady, prowadzi najstarszy wiekiem radny – w tym wypadku funkcję Radnego Seniora pełniła Pani Lucyna Sokołowska. W czasie obrad wszyscy radni złożyli ślubowanie i od tej pory stali się pełnoprawnymi radnymi, którzy mogą podejmować uchwały i inne decyzje należące do ich kompetencji. Ślubowanie złożył także nowo wybrany Wójt Pan Robert Artur Wróblewski i od tego momentu mógł rozpocząć urzędowanie.

W dalszej części obrad radni dokonali wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Winnica, którym został Pan Antoni Pieńkos. W następnej kolejności został wybrany Wiceprzewodniczący Rady Gminy Winnica, został nim Pan Jerzy Karłowicz. Radni dokonali również wyboru składów liczbowych i osobowych stałych komisji a także przewodniczących tych komisji.

Przewodniczącymi zostali:

1. Roman Janusz Iwiński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,

2. Lucyna Sokołowska - Przewodnicząca Komisji Finansowej,

3. Jan Kamiński - Przewodniczący Komisji Gospodarczej,

4. Anna Paź - Przewodnicząca Komisji Socjalnej,

5. Bogumiła Kosek - Przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji.

Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy podejmowania samych słusznych decyzji, dużo sukcesów w pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Tablica