Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Informujemy, że otrzymaliśmy z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pozostałe Protokoły z oszacowania w gospodarstwach rolnych strat spowodowanych wystąpieniem suszy. Osoby, które do tej pory nie otrzymały protokołu, prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Winnica, pokój nr 9 w celu jego odbioru.

I sesja Rady Gminy Winnica

Na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 994 ze zm.) oraz Postanowienia Nr 125/2018 Komisarza Wyborczego w Ostrołęce II z dnia 9 listopada 2018 r. w sprawie zwołania pierwszej sesji nowo wybranej Rady Gminy Winnica, zawiadamiam, iż na dzień 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy zwołana została I Sesja Rady Gminy Winnica.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji przez Radnego Seniora i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Złożenie ślubowania przez radnych.
  3. Złożenie ślubowania przez Wójta.
  4. Przyjęcie porządku obrad.
  5. Wybór Przewodniczącego Rady (projekt).
  6. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady (projekt).
  7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia składu liczbowego i osobowego stałych komisji Rady Gminy Winnica (projekt).
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczących stałych komisji Rady Gminy Winnica (projekt).
  9. Zakończenie obrad I Sesji Rady Gminy.

Wójt Gminy Winnica
/-/ mgr Mariusz Kowalewski