Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Informujemy, że otrzymaliśmy z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pozostałe Protokoły z oszacowania w gospodarstwach rolnych strat spowodowanych wystąpieniem suszy. Osoby, które do tej pory nie otrzymały protokołu, prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Winnica, pokój nr 9 w celu jego odbioru.

PRÓBNA EWAKUACJA

DSC 3168

25 września 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy zostało zrealizowane kolejne działanie zaplanowane przez Stowarzyszenie „Przystanek Winnica” w projekcie pt. „Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora”. Dzięki naszym aktywnym Paniom Marzenie Tkaczyk, Dorocie Ciosek i Ewelinie Kowalewskiej poczuliśmy chwilę grozy i emocji, które towarzyszyły nam tego dnia.

We wtorek rodzice i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez przedstawicieli policji i straży pożarnej. Uczestnicy spotkania mogli poszerzyć swoja wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kpt. Tomasz Suder, Dowódca Zmiany Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, przekazał informacje o pierwszej pomocy, a następnie każdy mógł poćwiczyć na fantomie. Nauka i doświadczenie zdobyte w trakcie uczestnictwa w warsztatach z pewnością zaprocentują w przyszłości i przyczynią się do właściwego zachowania podczas niebezpieczeństw w różnych sytuacjach życiowych.

Następnie Panie ze Stowarzyszenia zaprosiły rodziców na spotkanie z funkcjonariuszami policji, z sierż. sztab. Mileną Kopczyńską, Rzecznikiem Prasowym Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, i asp. sztab. Pawłem Popielarskim, Dzielnicowym Gminy Winnica, którzy zaprezentowali atrapy przedmiotów do przechowywania środków psychoaktywnych i próbki środków odurzających. Rodzice z zainteresowaniem wysłuchali informacji, które przekazali funkcjonariusze policji.

Około godziny 12.35 usłyszano trzykrotny sygnał dzwonka lekcyjnego. Zgodnie z procedurami nastąpiła ewakuacja z budynku szkolnego. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz uczestnicy warsztatów udali się na wyznaczony w procedurach teren. Nauczyciele i pracownicy szkoły zdali raport Panu Dyrektorowi na temat stanu liczebnego uczniów i pracowników.

Próbna ewakuacja odbyła się pod czujnym okiem przedstawicieli straży pożarnej, policji (w tym Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku mł. insp. Jarosława Olszewskiego i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku nadkom. Pawła Antośkiewicza), wydziału zarządzania kryzysowego oraz organu prowadzącego (Wójta Gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego).

Następnie uczestnicy próbnej ewaluacji udali się na wyznaczony wcześniej teren, gdzie mogli z bezpiecznej odległości oglądać ćwiczenia policji i straży pożarnej. Sytuacja była na bieżąco komentowana przez specjalistów. Teren szkoły został zaatakowany przez dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn, którzy wtargnęli i ostrzeliwali budynek szkoły. Mężczyźni zostali w końcu obezwładnieni przez policję. Niestety, zakończyło się to postrzeleniem jednego z policjantów i wybuchem pożaru w budynku szkoły. W tym momencie wkroczyła zarówno państwowa, jak i ochotnicza straż pożarna. Zgromadzeni na placu przed budynkiem szkoły mogli obejrzeć ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz gaszenia pożaru.

Zaprezentowane ćwiczenia wzbudziły wiele emocji wśród zebranych. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów, szczególnie tych najmłodszych. Po zakończonych ćwiczeniach uczniowie chętnie rozmawiali z policjantami i strażakami.

Podsumowując, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz Starostwem Powiatowym w Pułtusku Wydział Zarządzania Kryzysowego, przeprowadzili próbną akcję ewakuacyjną z terenu placówki. Ćwiczenia miały na celu przypomnienie zasad postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego. Doświadczenie i zdobyta nauka w trakcie uczestnictwa w zadaniach projektu „Cenię bezpieczeństwo od przedszkola do seniora” przyczyni się do właściwego zachowania podczas ewakuacji z miejsc publicznych.

>> FILM <<