Gazetka

Dotacja na nabycie wyposażenia i urządzeń ratownictwa na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Winnica

Podpisanie umowy

W ramach ogłoszonego w lipcu 2018 r. XIII naboru wniosków na powierzenie realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidację skutków pokrzywdzenia przestępstwem (program I, Priorytet IIIB), Gmina Winnica złożyła wniosek o udzielenie dotacji na zakup agregatu zasilającego do narzędzi hydraulicznych o modelu pracy min. ATO oraz toreb ratowniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Winnica.

W dniu 29.08.2018r. w Warszawie została podpisana umowa na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Gmina Winnica uzyskała dotację w wysokości 99% wartości sprzętu.