Gazetka

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

hdimgab6b7aa22bb3806ad9a4338105c581

3 września 2018 roku uczniowie ośmioklasowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy oraz klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy rozpoczęli nowy rok szkolny. Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy brała udział w Mszy Św., którą sprawował ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski. W drodze do kościoła towarzyszyli nam policjanci z posterunku w Pokrzywnicy, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

W hali sportowej ZPO zebranych powitał pan dyrektor Andrzej Zaręba. Gościem uroczystości był Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski. Pan dyrektor przedstawił projekty w ramach programu Erasmus+, w którym uczestniczy nasza szkoła.

Rok szkolny w Winnicy rozpoczęli uczniowie z 16 oddziałów szkoły podstawowej, 2 gimnazjum oraz 5 przedszkola. Pan dyrektor przedstawił wychowawców oraz nauczycieli uczących w ZPO.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, który życzył uczniom oraz nauczycielom sukcesów w codziennej pracy. Liga Ochrony Przyrody przekazała panu Wójtowi Mariuszowi Kowalewskiemu, za pośrednictwem pana dyrektora Andrzeja Zaręby, dyplom uznania za osobiste zaangażowanie w pomnażaniu dorobku LOP w edukacji ekologicznej i ochronie przyrody, a także za inicjatywę i aktywną współpracę w latach 2013-2018.

Pan Wójt Mariusz Kowalewski przedstawił zebranym dotychczasowe korzyści płynące z ubiegłorocznej termomodernizacji szkoły. Na samym ogrzewaniu budynku gmina zaoszczędziła ok. 200 tys. zł. Dzięki temu można inwestować w nowoczesne wyposażenie szkoły oraz przeznaczyć część środków na wkład własny w różnego rodzaju projektach, w których Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy bardzo często bierze udział.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor przedstawił kalendarz roku szkolnego. Wychowawcy wspólnie z uczniami udali się do sal, aby omówić bieżącą pracę szkoły.

Tego uroczystego dnia uczniów prowadziło hasło: "I pofrunęły nam dni... z wakacjami na ty!" będące elementem dekoracji, którą przygotowały panie Agnieszka Warda i Katarzyna Chojnacka.