Urząd Gminy w Winnicy informuje, że od dnia 7 stycznia 2019 r. w poniedziałki urząd jest czynny do godz. 17.30.

gabarytyWójt Gminy Winnica informuje, iż w dniach 7 i 8 maja 2019 r. na terenie gminy Winnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych > więcej

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Decyzją Pana Wójta – Roberta Wróblewskiego, Gmina Winnica będzie ubiegać się o dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby zainteresowane wybudowaniem przydomowej oczyszczalni ścieków na swojej posesji mogą zapisać się w tutejszym Urzędzie Gminy pokój nr 9. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26  kwietnia 2019r. Partycypacja w kosztach budowy mieszkańca wynosi około 3.000,00 zł plus koszt projektu. Pozostałą część kwoty Gmina pozyska ze środków zewnętrznych.

Nowoczesny internet

Mamy przyjemność poinformować, że nasze placówki szkolne zostaną podłączone do wysokiej jakości sieci szerokopasmowej !!!

Operator telekomunikacyjny IT PARTNERS TELCO Sp. z o.o. został Beneficjentem w drugim konkursie w ramach I osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. W ramach projektu zaplanowano podłączenie do nowoczesnej sieci szerokopasmowej jednostek oświatowych znajdujących się na wybranym obszarze konkursowym. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków europejskich na podstawie podpisanej przez IT PARTNERS TELCO Sp. z o.o. umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Wybudowana infrastruktura pozwoli placówkom szkolnym na przyłączenie się do powstającej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), której celem jest zapewnienie wszystkim szkołom w Polsce bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu. OSE przyczyni się do upowszechnienia w edukacji nowoczesnych metod nauczania, których główną zaletą jest indywidualne podejście edukacyjne do każdego ucznia przynoszące olbrzymi wzrost edukacyjnej wartości dodanej dla uczniów średnich i słabszych. Projekt OSE wpłynie w znacznym stopniu na podniesienie poziomu edukacji w kraju. OSE pozwoli również uczniom zdolnym na rozwój swoich zainteresowań dzięki łatwiejszemu dostępowi do licznych materiałów w postaci cyfrowej oraz treści edukacyjnych, udostępnionych w sieci Internet. Udostępnione narzędzia informatyczne wspomagające korzystanie z technologii cyfrowych umożliwią lepszy transfer wiedzy i doświadczeń a zatem wpłyną na dalszą poprawę jakości kształcenia uczniów. OSE pozwoli na wyrównywanie poziomu edukacji, umożliwiając dostęp do nowoczesnych zasobów edukacyjnych na terenach słabiej rozwiniętych, udoskonalając proces edukacji na tych terenach.

Wójt Gminy Winnica

/-/ Mariusz Kowalewski