Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.

Nowoczesny internet

Mamy przyjemność poinformować, że nasze placówki szkolne zostaną podłączone do wysokiej jakości sieci szerokopasmowej !!!

Operator telekomunikacyjny IT PARTNERS TELCO Sp. z o.o. został Beneficjentem w drugim konkursie w ramach I osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. W ramach projektu zaplanowano podłączenie do nowoczesnej sieci szerokopasmowej jednostek oświatowych znajdujących się na wybranym obszarze konkursowym. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków europejskich na podstawie podpisanej przez IT PARTNERS TELCO Sp. z o.o. umowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Wybudowana infrastruktura pozwoli placówkom szkolnym na przyłączenie się do powstającej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), której celem jest zapewnienie wszystkim szkołom w Polsce bezpłatnego dostępu do szybkiego internetu. OSE przyczyni się do upowszechnienia w edukacji nowoczesnych metod nauczania, których główną zaletą jest indywidualne podejście edukacyjne do każdego ucznia przynoszące olbrzymi wzrost edukacyjnej wartości dodanej dla uczniów średnich i słabszych. Projekt OSE wpłynie w znacznym stopniu na podniesienie poziomu edukacji w kraju. OSE pozwoli również uczniom zdolnym na rozwój swoich zainteresowań dzięki łatwiejszemu dostępowi do licznych materiałów w postaci cyfrowej oraz treści edukacyjnych, udostępnionych w sieci Internet. Udostępnione narzędzia informatyczne wspomagające korzystanie z technologii cyfrowych umożliwią lepszy transfer wiedzy i doświadczeń a zatem wpłyną na dalszą poprawę jakości kształcenia uczniów. OSE pozwoli na wyrównywanie poziomu edukacji, umożliwiając dostęp do nowoczesnych zasobów edukacyjnych na terenach słabiej rozwiniętych, udoskonalając proces edukacji na tych terenach.

Wójt Gminy Winnica

/-/ Mariusz Kowalewski