Gazetka

Remont starej części Samorządowego Przedszkola w Winnicy

20180706 121901

Dzięki mieszkańcom sołectw: Bielany, Budy-Zbroszki, Glinice -Domaniewo, Glinice Wielkie, Gnaty-Lewiski, Gnaty-Wieśniany, Golądkowo, Górki-Witowice, Kamionna, Łachoń, Pawłowo, Poniaty Wielkie, Skarżyce, Skorosze, Skoroszki, Stare Bulkowo oraz Winniczka części środków Funduszu Sołeckiego przekazana została na zadanie związane z remontem starej części przedszkola. Mogliśmy dzięki nim rozpocząć prace poprawiające warunki wychowania i kształcenia dzieci, które w nowym roku szkolnym rozpoczną edukację w Samorządowym Przedszkolu w Winnicy.

W ramach rozpoczętych w czerwcu 2018 roku prac odnowiona zostanie jedna z sal klasowych. Remont obejmie wymianę starej posadzki wraz z izolacją i ułożeniem wykładziny, odnowione zostaną ściany poprzez wykonanie tynków z płyt karton-gips, malowanie, ułożona będzie nowa, bezpieczna instalacja elektryczna, uzupełnione będzie niezbędne wyposażenie Sali. Na realizację zadania przeznaczone zostaną środki w kwocie ponad 24 tys. zł. Fundusz Sołecki to skuteczne i niezależne od budżetu gminy możliwości finansowania zadań poprawiających jakość życia mieszkańców poszczególnych miejscowości. Tym bardziej dziękuje mieszkańcom, że widzą wspólne potrzeby, które można realizować jedynie przy zaangażowaniu kilku sołectw.

Wójt Gminy Winnica

/-/ Mariusz Kowalewski