Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.

20181116 wzor

Drodzy Państwo,

Kończąc swoją kadencję na stanowisku Wójta Gminy Winnica pragnę podziękować wszystkim, których spotkałem na swojej drodze. Miałem okazję współpracować z bardzo wartościowymi ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog i wspólne działanie, czego efekty widoczne są dziś w całej naszej gminie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, za ich cenne uwagi i propozycje konkretnych rozwiązań.

Czas, który spędziliśmy razem był niezwykle pracowity, a przez to owocny w wiele inwestycji oraz przedsięwzięć. Zaczęliśmy także dużo inwestycji, których zrealizowanie ułatwi życie mieszkańcom naszej gminy.

Przyszłość jest przed nami. Najbliższe lata są bardzo ważne ze względu na duże możliwości dotacji unijnych, o które już teraz trzeba skutecznie zabiegać.

Dziękuję za Wasze głosy poparcia, które dały mi możliwość reprezentowania naszej gminy przez niespełna 5 lat. Traktuje to jako wielkie wyróżnienie oraz zaszczyt.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy docenili moja pracę i oddali na mnie głos w tych wyborach, ale także wszystkim którzy w nich uczestniczyli i dokonali wyboru zgodnie ze swoimi poglądami i oczekiwaniami.

Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i choć niektórzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z moich działań, to jednak najważniejsza jest dla mnie moja uczciwa ocena.

Wierzę, że będę mógł jeszcze w przyszłości dobrze służyć Państwu i tej pięknej Winnickiej Ziemi jeśli tylko będzie taka Wasza wola.

Jako były wójt i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy służę swoim doświadczeniem oraz zdobytą wiedzą w sytuacjach problemowych.

Wójta Gminy Winnica
Mariusz Kowalewski

W związku z zakończeniem kadencji Samorządu, składam Radnym Gminy Winnica, serdeczne podziękowania za pracę w Radzie i komisjach oraz dobrą współpracę przy uchwalaniu ważnych uchwał na rzecz naszej Gminy. Rada gminy, której przewodniczyłem stawiała zadania ambitne i jednocześnie proporcjonalnie do możliwości ich realizacji, starając się spełnić oczekiwania społeczności gminnej.

Wójtowi Gminy - Mariuszowi Kowalewskiemu oraz Jadwidze Pydynowskiej - Sekretarz Gminy składam wyrazy uznania za pełną zaangażowania pracę dla dobra naszej społeczności lokalnej. Dyrektorom szkół i kierownikom jednostek gminnych dziękuję za dobrą i owocną współpracę.

Sołtysom - gospodarzom wsi, pracownikom Urzędu Gminy dziękuję za współpracę z Radnymi naszej gminy. Wszystkim, którzy pracowali na rzecz naszej społeczności lokalnej serdecznie dziękuję i życzę dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Serdecznie dziękuję wyborcom, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych i zaufali mi na kolejną kadencję.

Z wyrazami szacunku,
Stanisław Guzel - Przewodniczący Rady Gminy

"DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI" - warsztaty dla uczniów klas trzecich

Warsztaty

Uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy przygotowali warsztaty dla uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy zatytułowane "Droga do Niepodległości".

Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach prac Gminnego Komitetu Obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gabriela Podlaska i Adrian Fabisiewicz przygotowali spotkania, podczas których przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom historię naszego kraju z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji i ciekawostek o Józefie Piłsudskim oraz utrwalili swoją wiedzę na temat hymnu, godła i barw narodowych. Na zakończenie zajęć gimnazjaliści przeprowadzili mini quiz, podczas którego sprawdzili wiedzę zdobytą przez trzecioklasistów. Pierwsza przed klasą czwartą lekcja historii zachęciła młodszych uczniów do nauki i zdobywania wiedzy z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości.