Gazetka

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Winnica informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na sierpień 2018 r. należy składać w terminie od 1 do 31 sierpnia 2018 r. wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01.02.2018 r. do 31.07.2018 r. Wnioski przyjmowane będą w pokoju nr 12.

NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE W WINNICY

Wójt Gminy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy Winnica, które uczęszczają do szkół podstawowych, na bezpłatną naukę pływania. Zapisy są przyjmowane u ratowników do dnia 16.07.2018 r. (włącznie). Na zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu do rodziców bądź opiekuna prawnego. Organizatorem jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LIDER WINNICA.

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

POMOC DLA PRODUCENTÓW TRZODY CHLEWNEJ

Wójt gminy informuje o pomocy dla rolników, którzy posiadają trzodę chlewną i mają trudności ze sprzedażą żywca w związku z ogłoszeniem strefy zagrożenia (strefa niebieska) afrykańskim pomorem świń.

Wój gminy odbył rozmowy z firmą Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz Dobrosławów 43, 24-100 Puławy, która może skupować trzodę z terenu strefy niebieskiej.

Więcej informacji pod numerem (23) 69 14 092 (sekretariat Urzędu Gminy Winnica).

Rajd rowerowy "Śladami miejsc pamięci historycznej"

DSC 8468W niedzielę 10 czerwca 2018 r. odbył się rajd rowerowy pod hasłem: „Śladami miejsc pamięci historycznej”, którego organizatorem był Gminny Komitet Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Trasa wiodła przez miejscowości: Winnica - Mieszki-Leśniki – Glinice-Domaniewo – Kamionna – Białe Błoto – Błędostowo. Uczestnicy rajdu rowerowego pokonali 17 km w asyście radiowozu Posterunku Policji w Pokrzywnicy oraz samochodu strażackiego OSP Błędostowo. Rowerzyści, na czele z Wójtem Gminy - Mariuszem Kowalewskim, oddali cześć bohaterom walczącym za wolną i demokratyczną Polskę w miejscach pamięci „Poległym za Ojczyznę” znajdujących się na trasie przejazdu. W rajdzie wzięło udział ponad 100 uczestników.

Zanim rajd wyruszył w trasę delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy tablicy upamiętniającej zasługi absolwenta szkoły podstawowej w Winnicy, urodzonego w Skarżycach aspiranta Policji Powiatowej – Stefana Zawadzkiego, który w kwietniu 1940 roku został zamordowany w Twerze. 13 kwietnia 2014 roku został posadzony dąb i odsłonięta tablica na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Następnie uczestnicy rajdu złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobie rodziców Rafała Krajewskiego – dyrektora Wydziału Spraw Wewnętrznych w Rządzie Narodowym w czasie powstania styczniowego, na cmentarzu w Winnicy, później przy kamieniu upamiętniającym śmierć ppor. Zdzisława Straszewicza w lesie w Domosławiu. (Na kamieniu wyryto słowa: „Dnia 12-tego sierpnia 1920 w miejscu tem oddał swe życie w obronie ziemi ojczystej Zdzisław Straszewicz ppor. artylerji kawaler Krzyża Virtuti Militari i trzech Krzyży Walecznych. Żył lat 22. Kamień ten kładzie matka” ). Kolejnym punktem trasy był cmentarz w Błędostowie, gdzie znajduje się Mogiła Poległych Walczących w Wolność Ojczyzny. Patriotyczno-rekreacyjne wydarzenie zakończyło się poczęstunkiem na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Błędostowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym patriotycznym wydarzeniu, a funkcjonariuszom policji i strażakom za zabezpieczenie przejazdu rowerzystów.