Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Rajd rowerowy "Śladami miejsc pamięci historycznej"

DSC 8468W niedzielę 10 czerwca 2018 r. odbył się rajd rowerowy pod hasłem: „Śladami miejsc pamięci historycznej”, którego organizatorem był Gminny Komitet Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Trasa wiodła przez miejscowości: Winnica - Mieszki-Leśniki – Glinice-Domaniewo – Kamionna – Białe Błoto – Błędostowo. Uczestnicy rajdu rowerowego pokonali 17 km w asyście radiowozu Posterunku Policji w Pokrzywnicy oraz samochodu strażackiego OSP Błędostowo. Rowerzyści, na czele z Wójtem Gminy - Mariuszem Kowalewskim, oddali cześć bohaterom walczącym za wolną i demokratyczną Polskę w miejscach pamięci „Poległym za Ojczyznę” znajdujących się na trasie przejazdu. W rajdzie wzięło udział ponad 100 uczestników.

Zanim rajd wyruszył w trasę delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy tablicy upamiętniającej zasługi absolwenta szkoły podstawowej w Winnicy, urodzonego w Skarżycach aspiranta Policji Powiatowej – Stefana Zawadzkiego, który w kwietniu 1940 roku został zamordowany w Twerze. 13 kwietnia 2014 roku został posadzony dąb i odsłonięta tablica na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy. Następnie uczestnicy rajdu złożyli kwiaty i zapalili znicze przy grobie rodziców Rafała Krajewskiego – dyrektora Wydziału Spraw Wewnętrznych w Rządzie Narodowym w czasie powstania styczniowego, na cmentarzu w Winnicy, później przy kamieniu upamiętniającym śmierć ppor. Zdzisława Straszewicza w lesie w Domosławiu. (Na kamieniu wyryto słowa: „Dnia 12-tego sierpnia 1920 w miejscu tem oddał swe życie w obronie ziemi ojczystej Zdzisław Straszewicz ppor. artylerji kawaler Krzyża Virtuti Militari i trzech Krzyży Walecznych. Żył lat 22. Kamień ten kładzie matka” ). Kolejnym punktem trasy był cmentarz w Błędostowie, gdzie znajduje się Mogiła Poległych Walczących w Wolność Ojczyzny. Patriotyczno-rekreacyjne wydarzenie zakończyło się poczęstunkiem na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej w Błędostowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym patriotycznym wydarzeniu, a funkcjonariuszom policji i strażakom za zabezpieczenie przejazdu rowerzystów.