Susza 2018

Fotowoltaika

Szanowni Mieszkańcy Gminy Winnica

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Dofinansowań na montaż Ogniw Fotowoltaicznych do produkcji prądu oraz Kolektów Słonecznych do podgrzewania wody. Działania te mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Do programu mogą przystąpić osoby fizyczne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapisy w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy w dniach od 8 do 19 października 2018 roku.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji u opiekuna programu pod numerem: 604 579 847

Wyjaśnienie dotyczące dotacji na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Winnica

W związku z omyłkowo zamieszczoną informacją w gazetce gminnej dot. dopłaty przez ZG ZOSP RP 50 000,00 zł. na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Winnica, Urząd Gminy Winnica wyjaśnia, że OSP w Winnicy składała wniosek o dopłatę do ZG ZOSP RP. Dane dotyczące kwot i źródła finansowania zaczerpnięte były z w/w wniosku. Prezes OSP w Winnicy poinformował nas, że wnioskowana dopłata nie została przyznana w związku z tym OSP Winnica przeznaczyła środki własne na zakup samochodu w kwocie 92 000,00 zł.

A zatem koszty zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Winnica to:

• łączny koszt: 122 000,00 zł
  • środki własne OSP Winnica: 92 000,00 zł
  • dotacja celowa gminy: 30 000,00 zł

Za pomyłkę przepraszamy.

Remont Ośrodka Zdrowia

Podpisanie umowy

W dniu 5 czerwca 2018 roku została podpisana umowa z firmą D&D Ostrzycki Dariusz z siedzibą w Warszawie na wykonanie zadania pn. „Wykonanie remontu ośrodka zdrowia w Winnicy”. Kwota realizacji inwestycji to 106 641,00 zł.

W ramach zadania wykonany zostanie: remont ścian i podłogi
w poczekalni, przebudowane zostaną schody wejściowe, wymienione zostaną drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, przeprowadzona zostanie częściowa modernizacja instalacji elektrycznej oraz instalacji centralnego ogrzewania oraz remont elewacji frontowej, ułożona zostanie opaska z kostki brukowej wzdłuż wschodniej części budynku. Wykonany zostanie również podjazd dla osób niepełnosprawnych z balustradami.

Termin zakończenia prac zgodnie z umową został ustalony na dzień
31 sierpnia 2018 roku.

Remont ośrodka zdrowia poprawi jego estetykę oraz znacznie usprawni komfort korzystania z usług opieki medycznej mieszkańcom gminy Winnica.