Gazetka

woprWójt Gminy Winnica zaprasza na otwarcie basenu w Winnicy, które nastąpi dnia 23.06.2018 r. Basen będzie czynny od 23.06.2018 r. do 19.08.2018 r. codziennie w godzinach od 11.00 do 20.00 (także w święta oraz dni wolne od pracy). W roku 2018 kompleksową obsługę w zakresie ratownictwa wodnego na basenie odkrytym w Winnicy, ul. Pułtuska 19, 06-120 Winnica, sprawować będzie Pułtuskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Pułtusku.

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie > pobierz

Poradnik "bezpieczne wakacje" > pobierz

Stawki opłat za korzystanie z basenu kapielowego odkrytego w Winnicy w roku 2018 > pobierz

O S T R Z E Ż E N I E !!!

Urząd Gminy w Winnicy informuję, że do dnia 22 czerwca 2018 r. (włącznie) basen w Winnicy jest niestrzeżony i wchodzenie do wody odbywa się na własną odpowiedzialność. Ze względu na przygotowywanie do użytkowania, woda w basenie ma wysokie stężenie chloru i korzystanie z kąpieli stanowi zagrożenie dla zdrowia.

W związku z powyższym obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia na teren basenu !!!

Konkursy dożynkowe

Wolontariusze lubią historię

21 maja 2018 wolontariusze z gimnazjum wraz z opiekunkami wzięli udział w ciekawych zajęciach edukacyjno-terapeutycznych w Parku Edukacji i Rozrywki „Szturmówka” w Prusinowicach gm. Świercze.

Głównym celem naszego wyjazdu był udział w warsztatach historycznych, które dotyczyły czterech bardzo ważnych i trudnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny tj.: Obrona Westerplatte, Powstanie Warszawskie, zbrodnia Katyńska i losy Żołnierzy Wyklętych. Patriotyczne wartości, to wartości bezcenne, które mogą nas, obecnie żyjących Polaków wyleczyć z wielu dolegliwości: egoizmu, samotności, obojętności na los drugiego człowieka i różnego rodzaju uzależnień. Wspólne rozwiązywanie zagadek historycznych i konkurencje sportowe, typu przechodzenie przez olbrzymią słomianą belę, sprawiły nam wiele radości i dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii. Rozgrywki z użyciem broni laserowej przyczyniły się do rozwijania sprawności fizycznej, zwinności, a także współpracy w zespole. Działalność naszego wolontariatu w szkole sprzyja nie tylko rozwojowi pozytywnych postaw wśród młodzieży, ale również przeciwdziała niepożądanym zachowaniom. Właściwe spędzanie wolnego czasu kształtuje u młodych, często zagubionych ludzi dobre cechy charakteru takie jak: empatia, szlachetność, chęć pomagania innym. Wzmacnianie nawet tych maleńkich kroczków ku właściwej drodze ma ogromną wartość terapeutyczną. W ciągu całego roku szkolnego mogliśmy zawsze liczyć na pomoc kierowniczki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy pani Wioletty Zawadzkiej. To właśnie dzięki Niej przejazd autokarem na warsztaty historyczne, został sfinansowany z funduszu przeciwdziałania narkomanii wśród młodzieży. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu Publicznego Gimnazjum
im.Bogdana Jańskiego w Winnicy wraz z Opiekunkami