Susza 2018

Fotowoltaika

Szanowni Mieszkańcy Gminy Winnica

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Dofinansowań na montaż Ogniw Fotowoltaicznych do produkcji prądu oraz Kolektów Słonecznych do podgrzewania wody. Działania te mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Do programu mogą przystąpić osoby fizyczne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapisy w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy w dniach od 8 do 19 października 2018 roku.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji u opiekuna programu pod numerem: 604 579 847

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu matematycznego

konkurs matematyczny

Dnia 28 marca odbył się turniej wiedzy „Matematyczne Potyczki”. W zmaganiach wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. B. Jańskiego w Winnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. I. Mościckiego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Opiekę nad konkursem objął Wójt Gminy Winnica Pan Mariusz Kowalewski.

Nagrody zostały ufundowane przez Sponsorów:

Proboszcza Gminy Winnica - ks. Zbigniewa Pawła Maciejewskiego

Pana Stefana Winnickiego - właściciela sklepu TOPAZ oraz JANWIN.

Pana Mariusza Kucharczyka - właściciela firmy EMPRA.

Wyniki turnieju wiedzy:

I miejsce w kategorii klas III gimnazjum zajęli : Adrian Fabisiewicz i Karolina Lisiecka i jest to najlepszy wynik wśród wszystkich gimnazjalistów, którzy przystąpili do turnieju.

I miejsce w kategorii klas II gimnazjum - Wiktoria Lusa.

I miejsce w kategorii klas 7 – Marcin Jeż ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie.

I miejsce w kategorii klas 6 - Sylwia Kowalska – Szkoła Podstawowa im, prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy – jest to najlepszy wynik wśród wszystkich uczniów obu szkół podstawowych, którzy przystąpili do turnieju wiedzy.

I miejsce w kategorii klas 5- Kamińska Julia- Szkoła Podstawowa im, prof. I. Mościckiego w Winnicy.

I miejsce w kategorii Klas 4 - Jeż Marcelina- Szkoły Podstawowej im. ks. Kan. Jana Sieka w Błędostowie.

Konkurs plastyczny oraz na najciekawszą grę matematyczną zostały rozstrzygnięte indywidualnie dla każdej ze szkół.

Wyniki konkursu na plakat pt. "Matematyka jest wszędzie":

I miejsce: Gołębiewska Olga

II miejsce: Strauch Jessica Nadia i Krawczyk Kinga

III miejsce: Szajewski Franciszek

Wyniki konkursu na najciekawszą grę matematyczną:

I miejsce: Gizińska Maja

II miejsce: Lusa Maja

III miejsce Gołębiewska Olga.

Dzięki hojności sponsorów udało się nagrodzić nie tylko najlepszych uczniów, ale także obdarować drobnym upominkiem każdego ucznia, który wziął udział w konkursie. Mamy nadzieję, że upominki ufundowane przez naszych sponsorów zachęcą uczniów do rozwijania swoich zainteresowań matematycznych.