"NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU..."

3 maja

9 maja 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Winnicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie z klas VII, VIb, IVb i IIIa przypomnieli społeczności szkolnej i zaproszonym gościom najważniejsze informacje związane z tym szczególnym w historii Polski wydarzeniem. Zwłaszcza uczniowie z młodszych klas mogli dowiedzieć się, co to jest Konstytucja i dlaczego zajmuje tak ważne miejsce w naszej historii. Recytacja utworów o ojczyźnie na tle muzyki Fryderyka Chopina i Michała Ogińskiego, a także pieśni patriotyczne zaśpiewane przez szkolny chór wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Mamy nadzieję, że to spotkanie wywołało wiele refleksji i było kolejną lekcją historii dla uczniów naszej szkoły.

Organizatorki:

Joanna Wrublewska