Susza 2018

Fotowoltaika

Szanowni Mieszkańcy Gminy Winnica

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Dofinansowań na montaż Ogniw Fotowoltaicznych do produkcji prądu oraz Kolektów Słonecznych do podgrzewania wody. Działania te mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Do programu mogą przystąpić osoby fizyczne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapisy w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy w dniach od 8 do 19 października 2018 roku.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji u opiekuna programu pod numerem: 604 579 847

7 BIEG KONSTYTUCYJNY

20180502 103948

3 maja to polskie święto narodowe. Zostało ono ustanowione w 1919 roku na pamiątkę uchwalenia pierwszej nowożytnej konstytucji w Europie – Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 r.

3 maja jest to także dzień wolny od pracy. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja zazwyczaj świętowane jest także poprzez różnego typu parady, marsze, zawody sportowe i pikniki rodzinne. Z okazji święta organizowane są liczne pochody trzeciomajowe w różnych miastach w Polsce. Odbywają się także oficjalne uroczystości, głównie o charakterze wojskowym.

W naszej szkole z okazji tego święta po raz siódmy odbył się bieg konstytucyjny. Każda klasa wystawiła po dwóch zawodników chłopca i dziewczynkę, którzy próbowali swoich sił w wyścigach klasowych.

W klasie Ia Igor Szerewicz i Julia Kobrzyńska rywalizowali z zawodnikami z klasy 1b Mateuszem Berentem i Amelią Wodyńską.

Przedstawiciele klasy 2 Jakub Adamiak i Iza Kurpiewska stanęli do wyścigów z klasą 3a (ze względu na ten sam wiek) i tu byli to Wojtek Staniszewski i Asia Śmietańska.

Klasa 3b Jakub Zawieska i Zosia Kobylińska rywalizowali z uczniami z 4a Bartkiem Smosarskim i Jessicą Strauch.

Klasa 4b Jakub Kowalewski i Roksana Jeleń ścigali się z 4c Antkiem Bartczakiem i Amelią Gostkiewicz.

5a Dominik Młynkowski i Julia Jakubaszek z klasą 5b Kubą Chrzanowskim i Nikolą Strauch.

6a Franek Szajewski i Ola Jakubaszek z klasą 6b Bartkiem Góreckim i Agnieszką Krajewską.

7a Kamil Szypulski i Klaudia Bartczak z klasą 7b Piotrem Jałmużna i Klaudią Kowalewską.