Gazetka

Przypominamy, że od dnia 30 marca 2018 r. do dnia 6 czerwca 2018 r. do godz. 15.00 jest nabór na działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1 - Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej - Typ projektu - Ograniczenie "niskiej emisji", wymiana urządzeń grzewczych, nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu pod adresem www.funduszedlamazowsza.eu

Osoby chętne do skorzystania z projektu prosimy o zapisywanie się w pokoju nr 9 Urzędu Gminy w Winnicy lub pod numerem tel. 23 691 40 28.

Regulamin konkursu > pobierz

Rajd rowerowy

Pogoń za lisem

7 BIEG KONSTYTUCYJNY

20180502 103948

3 maja to polskie święto narodowe. Zostało ono ustanowione w 1919 roku na pamiątkę uchwalenia pierwszej nowożytnej konstytucji w Europie – Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

Ustawa ta regulowała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788 r.

3 maja jest to także dzień wolny od pracy. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja zazwyczaj świętowane jest także poprzez różnego typu parady, marsze, zawody sportowe i pikniki rodzinne. Z okazji święta organizowane są liczne pochody trzeciomajowe w różnych miastach w Polsce. Odbywają się także oficjalne uroczystości, głównie o charakterze wojskowym.

W naszej szkole z okazji tego święta po raz siódmy odbył się bieg konstytucyjny. Każda klasa wystawiła po dwóch zawodników chłopca i dziewczynkę, którzy próbowali swoich sił w wyścigach klasowych.

W klasie Ia Igor Szerewicz i Julia Kobrzyńska rywalizowali z zawodnikami z klasy 1b Mateuszem Berentem i Amelią Wodyńską.

Przedstawiciele klasy 2 Jakub Adamiak i Iza Kurpiewska stanęli do wyścigów z klasą 3a (ze względu na ten sam wiek) i tu byli to Wojtek Staniszewski i Asia Śmietańska.

Klasa 3b Jakub Zawieska i Zosia Kobylińska rywalizowali z uczniami z 4a Bartkiem Smosarskim i Jessicą Strauch.

Klasa 4b Jakub Kowalewski i Roksana Jeleń ścigali się z 4c Antkiem Bartczakiem i Amelią Gostkiewicz.

5a Dominik Młynkowski i Julia Jakubaszek z klasą 5b Kubą Chrzanowskim i Nikolą Strauch.

6a Franek Szajewski i Ola Jakubaszek z klasą 6b Bartkiem Góreckim i Agnieszką Krajewską.

7a Kamil Szypulski i Klaudia Bartczak z klasą 7b Piotrem Jałmużna i Klaudią Kowalewską.

Harmonogram poboru krwi