Gazetka

Przypominamy, że od dnia 30 marca 2018 r. do dnia 6 czerwca 2018 r. do godz. 15.00 jest nabór na działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1 - Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej - Typ projektu - Ograniczenie "niskiej emisji", wymiana urządzeń grzewczych, nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu pod adresem www.funduszedlamazowsza.eu

Osoby chętne do skorzystania z projektu prosimy o zapisywanie się w pokoju nr 9 Urzędu Gminy w Winnicy lub pod numerem tel. 23 691 40 28.

Regulamin konkursu > pobierz

Rajd rowerowy

Pogoń za lisem

Wielki sukces Winniczanek!!!

1521 x 25 sztRok temu gościliśmy 10 zespołów a w tym roku w dniach 20-22.04 Lider Winnica organizował zmagania dla aż 14 ekip. Więcej już się nie da. Świadczy to o wysokim poziomie organizacyjnym sprzed roku. Wszystko zaczęło się dawno temu od przychylności Pana Wójta Mariusza Kowalewskiego oraz Dyrektora ZPO Pana Andrzeja Zaręby.

Później pojawili się Nasi Przyjaciele Sponsorzy i można było myśleć o sportowych zmaganiach. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy gdzie grano systemem każdy z każdym a następnie biorąc pod uwagę miejsce zajęte w grupie czekał zespoły jeszcze siódmy mecz o miejsce w turnieju.

Grupa A > pobierz

Grupa B > pobierz

Nasze zawodniczki zaczęły zmagania od piątkowego zwycięstwa 15:7 z Wyszkowem a następnie już po oficjalnym otwarciu turnieju pokonały równie pewnie, choć tez po zaciętym spotkaniu ekipę z Giżycka 13:9. Tak, więc sny mogły być „kolorowe”. W pierwszym sobotnim spotkaniu pokonujemy ekipę z Lublina 11: 8 i czekamy na mecz z silną ekipą Końskich 2005. Tu niestety gramy bardzo nieskutecznie i przegrywamy swoje pierwsze spotkanie 9:13. Troszkę osłodziło nam tą porażkę kolejne zwycięstwo w spotkaniu z Białymstokiem „50” 13:11. Na koniec dnia czekał nas bardzo ważny mecz z zespołem Zielonki 2005 i decydował on czy zagramy o medale czy o dalsze miejsca. W lidze ulegliśmy tej ekipie dziewięcioma bramkami i wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Nasze liderki „sprężyły” się zagrały bardzo dobre spotkanie (przeciwnik zresztą też) i kibice mieli, na co popatrzeć. Końcowy wynik to 16: 13 dla Winniczanek i już wiemy, że w niedzielę gramy przynajmniej o trzecie miejsce. Była mała nadzieja, że zagramy w finale, ale niepokonany zespół Końskich 2005 musiał przynajmniej zremisować lub przegrać z ekipą z Wyszkowa. Było to jednak mało prawdopodobne, lecz rano w niedzielę okazało się realne. Wyszków zremisował 10: 10 i Winnica miała zagrać w finale z ekipą z Radzymina, która nie straciła dotąd punktu. Niedzielny finał niestety zagraliśmy mało skoncentrowani, chyba przerosła nas stawka oraz pełna hala kibiców. Rzucaliśmy bardzo źle, do tego nie wykorzystywaliśmy karnych i ostatecznie ulegliśmy 4:9. Mimo naszego słabszego spotkania to i tak najniższa wygrana Radzymina. Jest to nasz ogromny sukces. Na początku turnieju liczyliśmy na 7-8 miejsce.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

UKS „49” BIAŁYSTOK

XIV

MKS LUBLIN

Nasze podopieczne otrzymały wiele wyróżnień. Te z uśmiechem to najwyższa Ewelina Lisiecka. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Karolina Królak, a do najlepszej „7” wybrana została Olkowska Wiktoria. Najlepszą bramkarką turnieju została Winniczanka Kowalska Sylwia. O zadowoleniu z organizacji turnieju szkoleniowców wszystkich ekip świadczy fakt, iż już zarezerwowali obecność w przyszłym roku. To cieszy i widać, że trud tak wielu osób się opłacił. Tak, więc do zobaczenia za rok.

Skład zespołu:

Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia i Czyżewska Natalia.

Całe te zmagania nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:

1. PAN WÓJT GMINY WINNICA MARIUSZ KOWALEWSKI
  2. PAN ANDRZEJ ZARĘBA DYREKTOR ZPO W WINNICY
  3. MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
  4. PAN ANDRZEJ GRABOWSKI – FIRMA POLMLEK
  5. PAŃSTWO MAŁGORZATA I KRZYSZTOF WALENDZIEWSCY – GRUPA WALKRYS
  6. PAN IRENEUSZ GÓRECKI - BANK SPÓŁDZIELCZY
  7. PAN STEFAN WINNICKI SKLEP TOPAZ W WINNICY
  8. PANI BARBARA RUDNIK – ZAKŁAD MLECZARSKI PRESIDENT WINNICA
  9. PAN KRZYSZTOF GIERCZAK – FIRMA GERPOL
  10. PAN PREZES GRZEGORZ GUTKOWSKI – WARSZAWSKO MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
  11. PAN SŁAWOMIR BIAŁCZAK – PIEKARNIA BIAŁCZAK