Susza 2018

Fotowoltaika

Szanowni Mieszkańcy Gminy Winnica

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Dofinansowań na montaż Ogniw Fotowoltaicznych do produkcji prądu oraz Kolektów Słonecznych do podgrzewania wody. Działania te mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Do programu mogą przystąpić osoby fizyczne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapisy w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy w dniach od 8 do 19 października 2018 roku.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji u opiekuna programu pod numerem: 604 579 847

Wielki sukces Winniczanek!!!

1521 x 25 sztRok temu gościliśmy 10 zespołów a w tym roku w dniach 20-22.04 Lider Winnica organizował zmagania dla aż 14 ekip. Więcej już się nie da. Świadczy to o wysokim poziomie organizacyjnym sprzed roku. Wszystko zaczęło się dawno temu od przychylności Pana Wójta Mariusza Kowalewskiego oraz Dyrektora ZPO Pana Andrzeja Zaręby.

Później pojawili się Nasi Przyjaciele Sponsorzy i można było myśleć o sportowych zmaganiach. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy gdzie grano systemem każdy z każdym a następnie biorąc pod uwagę miejsce zajęte w grupie czekał zespoły jeszcze siódmy mecz o miejsce w turnieju.

Grupa A > pobierz

Grupa B > pobierz

Nasze zawodniczki zaczęły zmagania od piątkowego zwycięstwa 15:7 z Wyszkowem a następnie już po oficjalnym otwarciu turnieju pokonały równie pewnie, choć tez po zaciętym spotkaniu ekipę z Giżycka 13:9. Tak, więc sny mogły być „kolorowe”. W pierwszym sobotnim spotkaniu pokonujemy ekipę z Lublina 11: 8 i czekamy na mecz z silną ekipą Końskich 2005. Tu niestety gramy bardzo nieskutecznie i przegrywamy swoje pierwsze spotkanie 9:13. Troszkę osłodziło nam tą porażkę kolejne zwycięstwo w spotkaniu z Białymstokiem „50” 13:11. Na koniec dnia czekał nas bardzo ważny mecz z zespołem Zielonki 2005 i decydował on czy zagramy o medale czy o dalsze miejsca. W lidze ulegliśmy tej ekipie dziewięcioma bramkami i wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie. Nasze liderki „sprężyły” się zagrały bardzo dobre spotkanie (przeciwnik zresztą też) i kibice mieli, na co popatrzeć. Końcowy wynik to 16: 13 dla Winniczanek i już wiemy, że w niedzielę gramy przynajmniej o trzecie miejsce. Była mała nadzieja, że zagramy w finale, ale niepokonany zespół Końskich 2005 musiał przynajmniej zremisować lub przegrać z ekipą z Wyszkowa. Było to jednak mało prawdopodobne, lecz rano w niedzielę okazało się realne. Wyszków zremisował 10: 10 i Winnica miała zagrać w finale z ekipą z Radzymina, która nie straciła dotąd punktu. Niedzielny finał niestety zagraliśmy mało skoncentrowani, chyba przerosła nas stawka oraz pełna hala kibiców. Rzucaliśmy bardzo źle, do tego nie wykorzystywaliśmy karnych i ostatecznie ulegliśmy 4:9. Mimo naszego słabszego spotkania to i tak najniższa wygrana Radzymina. Jest to nasz ogromny sukces. Na początku turnieju liczyliśmy na 7-8 miejsce.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

UKS „49” BIAŁYSTOK

XIV

MKS LUBLIN

Nasze podopieczne otrzymały wiele wyróżnień. Te z uśmiechem to najwyższa Ewelina Lisiecka. Wyróżnienie z zespołu otrzymała Karolina Królak, a do najlepszej „7” wybrana została Olkowska Wiktoria. Najlepszą bramkarką turnieju została Winniczanka Kowalska Sylwia. O zadowoleniu z organizacji turnieju szkoleniowców wszystkich ekip świadczy fakt, iż już zarezerwowali obecność w przyszłym roku. To cieszy i widać, że trud tak wielu osób się opłacił. Tak, więc do zobaczenia za rok.

Skład zespołu:

Olkowska Wiktoria, Stańczak Zuzia, Królak Karolina, Pniewska Oliwia, Kowalska Sylwia, Lisiecka Ewelina, Gizińska Maja, Dłutowska Oliwia, Światkowska Klaudia i Czyżewska Natalia.

Całe te zmagania nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc Rodziców, Pani Marzeny Staniszewskiej oraz wielu Naszych Przyjaciół, do których od lat należą:

1. PAN WÓJT GMINY WINNICA MARIUSZ KOWALEWSKI
  2. PAN ANDRZEJ ZARĘBA DYREKTOR ZPO W WINNICY
  3. MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI
  4. PAN ANDRZEJ GRABOWSKI – FIRMA POLMLEK
  5. PAŃSTWO MAŁGORZATA I KRZYSZTOF WALENDZIEWSCY – GRUPA WALKRYS
  6. PAN IRENEUSZ GÓRECKI - BANK SPÓŁDZIELCZY
  7. PAN STEFAN WINNICKI SKLEP TOPAZ W WINNICY
  8. PANI BARBARA RUDNIK – ZAKŁAD MLECZARSKI PRESIDENT WINNICA
  9. PAN KRZYSZTOF GIERCZAK – FIRMA GERPOL
  10. PAN PREZES GRZEGORZ GUTKOWSKI – WARSZAWSKO MAZOWIECKI ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ
  11. PAN SŁAWOMIR BIAŁCZAK – PIEKARNIA BIAŁCZAK