Susza 2018

Fotowoltaika

Szanowni Mieszkańcy Gminy Winnica

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Programie Dofinansowań na montaż Ogniw Fotowoltaicznych do produkcji prądu oraz Kolektów Słonecznych do podgrzewania wody. Działania te mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego oraz znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej. Do programu mogą przystąpić osoby fizyczne, gospodarstwa rolne oraz przedsiębiorcy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o zapisy w Sekretariacie Urzędu Gminy w Winnicy w dniach od 8 do 19 października 2018 roku.

O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji u opiekuna programu pod numerem: 604 579 847

Warto pomagać! Zbiórka żywności

DSCN1918Pomaganie potrzebującym z pewnością oznacza czynienie dobra, które prędzej czy później do Nas wróci. Niewątpliwie to co robią uczniowie – wolontariusze z Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy - Publicznego Gimnazjum w ramach swoich działań należy określić czynieniem dobra na rzecz potrzebujących.

W okresie przedświątecznym wolontariusze wraz z opiekunami; Panią Bogumiłą Podlaską, Anną Strauch i Anną Kordulewską przeprowadzili zbiórkę żywności w zaprzyjaźnionym sklepie TOPAZ w Winnicy. Dzięki ofiarności mieszkańców gminy Winnica zebrano produkty żywnościowe t.j.: mąka, cukier, konserwy, słodycze, makaron. Żywność ta przewieziona została do Urzędu Gminy w Winnicy i za pośrednictwem pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy trafiła do 9 rodzin z naszej gminy. Warto pamiętać, że nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką,która buduje lepszy świat. W imieniu obdarowanych bardzo serdecznie dziękuję wolontariuszom oraz opiekunom za przeprowadzoną akcję i życzę dalszych udanych,wspólnych działań. Dziękuję również Panu Andrzejowi Zaręba- Dyrektorowi ZPO w Winnicy za współpracę i pomoc osobom potrzebującym.

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy