Gazetka

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Winnica informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na sierpień 2018 r. należy składać w terminie od 1 do 31 sierpnia 2018 r. wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01.02.2018 r. do 31.07.2018 r. Wnioski przyjmowane będą w pokoju nr 12.

NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE W WINNICY

Wójt Gminy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy Winnica, które uczęszczają do szkół podstawowych, na bezpłatną naukę pływania. Zapisy są przyjmowane u ratowników do dnia 16.07.2018 r. (włącznie). Na zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu do rodziców bądź opiekuna prawnego. Organizatorem jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LIDER WINNICA.

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

POMOC DLA PRODUCENTÓW TRZODY CHLEWNEJ

Wójt gminy informuje o pomocy dla rolników, którzy posiadają trzodę chlewną i mają trudności ze sprzedażą żywca w związku z ogłoszeniem strefy zagrożenia (strefa niebieska) afrykańskim pomorem świń.

Wój gminy odbył rozmowy z firmą Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz Dobrosławów 43, 24-100 Puławy, która może skupować trzodę z terenu strefy niebieskiej.

Więcej informacji pod numerem (23) 69 14 092 (sekretariat Urzędu Gminy Winnica).

KATYŃ… PAMIĘTAMY!

DSC 3944Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy zebrana w hali sportowej 11 kwietnia 2018 r. uczciła pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ten dzień był dla nas wspomnieniem aspiranta Policji Państwowej Stefana Zawadzkiego, absolwenta szkoły podstawowej w Winnicy, który pochodził ze Skarżyc w gminie Winnica i został zamordowany w kwietniu 1940 roku Twerze.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZPO pan Andrzej Zaręba, który przywitał zebranych. Podczas uroczystości w murach szkoły gościli: ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – proboszcz parafii w Winnicy, wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski, krewni śp. Stefana Zawadzkiego – pani Urszula Zaremba, pan Andrzej Zawadzki, pan Bogusław Zawadzki i pani Małgorzata Zawadzka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy pani Wioletta Zawadzka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Winnicy pani Jadwiga Chorzela, pan Jerzy Sokolnicki – Prezes Zarządu OSP w Winnicy, pan Dariusz Jałmużna – Komendant Gminny OSP w Winnicy oraz pani Marta Kwiatkowska – przewodnicząca Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy.

Pan Andrzej Zawadzki, w imieniu Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku, przekazał odznaczenie za zasługi dla Stowarzyszenia pani Irenie Maciątek oraz panu Andrzejowi Zaręba. Odznaczeni, nagrodzeni gromkimi brawami publiczności, dziękowali za wyróżnienie. Wcześniej podobne odznaczenie otrzymał wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski.

Zanim głos zabrali uczniowie ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski odmówił modlitwę w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Następnie zebrani wysłuchali wzruszającego montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów, których przygotowały panie Anna Strauch i Irena Skowronek. Całość dopełniała wymowna dekoracja przygotowana przez panią Agnieszkę Warda. Na scenie wystąpili: Natalia Piotrowska, Julia Warda, Julia Osiecka, Oliwia Domała, Wojciech Markowski, Kacper Smoliński i Dominik Chojnacki.

Apel zakończył się minutą ciszy. Później odprowadzono poczty sztandarowe Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy oraz Publicznego Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy. Przy asyście harcerek i harcerzy z 13. Winnickiej Drużyny ZHR delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy Dębie Pamięci posadzonym na terenie naszej szkoły w 2014 roku dla uczczenia pamięci aspiranta Stefana Zawadzkiego. W skład delegacji weszli: krewni śp. Stefana Zawadzkiego, wójt gminy Winnica pan Mariusz Kowalewski i kierownik GOPS pani Wioletta Zawadzka, pan dyrektor Andrzej Zaręba i pani wicedyrektor Anna Jacek-Walesiak, harcerze Emilia Zadrożna i Rafał Dłutowski oraz uczniowie najstarszych klas ZPO Marta Dzbańska i Michał Ruszczyński.