Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Informujemy, że otrzymaliśmy z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pozostałe Protokoły z oszacowania w gospodarstwach rolnych strat spowodowanych wystąpieniem suszy. Osoby, które do tej pory nie otrzymały protokołu, prosimy o zgłoszenie się do Urzędu Gminy Winnica, pokój nr 9 w celu jego odbioru.

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

Setne urodziny

Dnia 14 marca 2018r. Pani Zofia Nałęcz zamieszkała Gnaty-Szczerbaki obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin.

W tym niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyła jej najbliższa rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Mariusz Kowalewski, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Guzel, Sekretarz Gminy (Kierownik USC) Jadwiga Pydynowska, Kierownik GOPS Wioletta Zawadzka. Jubilatkę odwiedzili także: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski oraz przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS w Pułtusku z Kierownik Teresą Gąsiorowską.

Wszyscy obecni składali Pani Zofii serdeczne życzenia i gratulacje, wręczali kwiaty i upominki.

W słowach skierowanych do Jubilatki, Wójt Gminy Mariusz Kowalewski podkreślił że niewielu z nas ma możliwość doczekać i obchodzić setne urodziny.

„ ...Sto lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Życie nasze to ciągły marsz. Marsz do szkoły, marsz do pracy, marsz z dnia na dzień, marsz z teraźniejszości w przyszłość. Ale nie zawsze temu marszowi towarzyszy radość. Bywają też smutne ciężkie chwile, trudne czasy, które wymagają wiele wysiłku aby je pokonać i przetrwać.

Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.

Wierzę, że dla Pani bliskich są one źródłem drogocennych rad i wskazówek a dla całej społeczności naszej Gminy pozostają nieocenionym dziedzictwem.

Cieszę się, że Pani oraz cała Pani rodzina dajecie nam wszystkim świadectwo zgodnego życia w rodzinnej harmonii, miłości i poszanowaniu.

W tym wyjątkowym dniu jakim jest jubileusz 100-lecia urodzin składam serdeczne gratulacje i podziękowania za wszystko czego Pani dokonała w życiu dla dobra własnej rodziny, i dla innych a także dla społeczności naszej gminy.

Życzę jeszcze wielu lat życia w dobrym zdrowiu, wszelkiej życiowej pomyślności, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia, pogodnego życia oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych”.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy realizacji życiowych planów i zamierzeń dla Jubilatki i całej jej rodziny.