20180330 gazetka

gabarytyWójt Gminy Winnica informuje, iż w dniach 26 i 27 kwietnia 2018 r. na terenie gminy Winnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrośmieci oraz odpadów powstałych w wyniku drobnych prac remontowych wysegregowanych z odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych > więcej

Przypominamy, że od dnia 30 marca 2018 r. do dnia 6 czerwca 2018 r. do godz. 15.00 jest nabór na działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1 - Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej - Typ projektu - Ograniczenie "niskiej emisji", wymiana urządzeń grzewczych, nr RPMA.04.03.01-IP.01-14-078/18. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu pod adresem www.funduszedlamazowsza.eu

Osoby chętne do skorzystania z projektu prosimy o zapisywanie się w pokoju nr 9 Urzędu Gminy w Winnicy lub pod numerem tel. 23 691 40 28.

Regulamin konkursu > pobierz

JUBILEUSZ 100-LECIA URODZIN

Setne urodziny

Dnia 14 marca 2018r. Pani Zofia Nałęcz zamieszkała Gnaty-Szczerbaki obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin.

W tym niezwykłym dla Jubilatki dniu towarzyszyła jej najbliższa rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Mariusz Kowalewski, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Guzel, Sekretarz Gminy (Kierownik USC) Jadwiga Pydynowska, Kierownik GOPS Wioletta Zawadzka. Jubilatkę odwiedzili także: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski oraz przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS w Pułtusku z Kierownik Teresą Gąsiorowską.

Wszyscy obecni składali Pani Zofii serdeczne życzenia i gratulacje, wręczali kwiaty i upominki.

W słowach skierowanych do Jubilatki, Wójt Gminy Mariusz Kowalewski podkreślił że niewielu z nas ma możliwość doczekać i obchodzić setne urodziny.

„ ...Sto lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości.

Życie nasze to ciągły marsz. Marsz do szkoły, marsz do pracy, marsz z dnia na dzień, marsz z teraźniejszości w przyszłość. Ale nie zawsze temu marszowi towarzyszy radość. Bywają też smutne ciężkie chwile, trudne czasy, które wymagają wiele wysiłku aby je pokonać i przetrwać.

Dane było Pani przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.

Wierzę, że dla Pani bliskich są one źródłem drogocennych rad i wskazówek a dla całej społeczności naszej Gminy pozostają nieocenionym dziedzictwem.

Cieszę się, że Pani oraz cała Pani rodzina dajecie nam wszystkim świadectwo zgodnego życia w rodzinnej harmonii, miłości i poszanowaniu.

W tym wyjątkowym dniu jakim jest jubileusz 100-lecia urodzin składam serdeczne gratulacje i podziękowania za wszystko czego Pani dokonała w życiu dla dobra własnej rodziny, i dla innych a także dla społeczności naszej gminy.

Życzę jeszcze wielu lat życia w dobrym zdrowiu, wszelkiej życiowej pomyślności, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia, pogodnego życia oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych”.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy realizacji życiowych planów i zamierzeń dla Jubilatki i całej jej rodziny.

Harmonogram poboru krwi