Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

PROJEKT EDUKACYJNY „DROGI POLAKÓW DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Projekt edukacyjny

1 marca 2018 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO oraz zaproszeni goście obejrzeli finał projektu edukacyjnego „Drogi Polaków do Niepodległości”. Spotkanie rozpoczął dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy Andrzej Zaręba. Głos zabrał również Wójt Gminy Winnica Mariusz Kowalewski, który podkreślił znaczenie świętowania przez Polskę 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie podczas spotkania przypomnieli zebranym historię rozbiorów i wydarzeń z 1918 roku. W ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie klas drugich gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli wykonali zadania, których celem było przypomnienie okresu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz realizacja działań w ramach upamiętnienia tej wyjątkowej rocznicy.

Sześć grup zaprezentowało widzom projekty:

„Regiony geograficzno-historyczne Polski”

„Ku pokrzepieniu serc”- koncert muzyczny

„Wizerunek orła na przestrzeni wieków”

„Poezja w czasach wojny”

„Postacie historyczne ważne dla Polski w okresie międzywojennym”

„Czym jest dla współczesnego Polaka 11 Listopada?”