Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Robert Wróblewski

 

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Mądry rolnik przed wypadkiem

krusWraz z nadejściem pory jesienno – zimowej kończą się już prace w polu. Nie oznacza to jednak, że rolnik ma czas wolny i nie ma co robić w gospodarstwie rolnym. Praca w nim jest zawsze, ale warto też pomyśleć, żeby znaleźć czas na poprawę stanu jego bezpieczeństwa i wyeliminować zaniedbania występujące na podwórzu, które często są przyczyną wypadków.

Statystyki KRUS wskazują, iż corocznie ponad połowę wszystkich wypadków przy pracach w gospodarstwach rolnych stanowią upadki. Ich główną przyczyną, jak wskazują inspektorzy prowadzący postępowania wypadkowe, jest brak dbałości rolników o porządek w obejściach gospodarskich, jak również zła organizacja własnego miejsca pracy. Liczną grupę przyczyn stanowi zazwyczaj zły stan nawierzchni podwórzy i ciągów komunikacyjnych, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z maszyn rolniczych oraz używanie drabin skonstruowanych samodzielnie, a  także źle ustawionych. Takie upadki kończą się zwykle urazami kończyn dolnych i górnych. A przecież dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz rodziny powinno być sprawą priorytetową w każdym gospodarstwie rolnym.

Należy również pamiętać, że na zaistnienie warunków sprzyjających upadkom w gospodarstwach rolnych, mają również wpływ niekorzystne warunki atmosferyczne, powodujące śliskość na podwórzu.

Drogi rolniku, zima tuż, tuż. Aby podczas wykonywania codziennych prac gospodarskich zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz bliskich należy:

  • zachować porządek na terenie własnego siedliska i pomieszczeń gospodarskich;
  • uporządkować trakty komunikacyjne, aby uniknąć potknięć i poślizgnięć;
  • zimą drogi i przejścia w obejściu, na bieżąco odśnieżać, posypywać piaskiem lub popiołem;
  • stosować właściwe obuwie robocze, przylegające do kostki, o podeszwie protektorowanej, które zmniejszy niebezpieczeństwo poślizgnięć;
  • zadbać o równe podłoże podwórza, wyrównać koleiny, utwardzać powierzchnię;
  • upewnić się, czy wszystkie otwory podłogowe posiadają pokrywy oraz czy ich  powierzchnia jest równa z powierzchnią podłoża;
  • usunąć zbędne przedmioty z przejść i schodów w gospodarstwie rolnym;
  • zadbać o to, aby maszyny, które użytkujesz w swoim gospodarstwie były wyposażone w mocne, dobrze zamontowane drabinki i schodki wejściowe do kabin, przyczep, na  pomosty robocze. Na bieżąco sprawdzać ich stan techniczny;
  • sprawdzić drabiny, dokonać ich konserwacji. Pamiętać, że bezpieczna drabina to drabina o mocnych i właściwie zamocowanych szczeblach, zabezpieczona przed poślizgiem lub przechyłem (u dołu gumowe lub ostre zakończenia, u góry zamontowane haki). Kąt  nachylenia drabiny powinien wynosić od 65° do 75°, co najmniej 0,75m nad powierzchnię, na którą wchodzisz;
  • w okresie zimowym nawierzchnie stopni schodów zewnętrznych zaopatrzyć w maty antypoślizgowe.        

Jeśli już zdarzy się wypadek, jego zgłoszenia powinien dokonać sam poszkodowany lub inna osoba, niezwłocznie po jego zaistnieniu, w najbliższej Placówce Terenowej KRUS lub za pośrednictwem poczty, telefonicznie albo drogą elektroniczną.

 

PT KRUS PUŁTUSK

ul. Reformacka 12, 06-100 Pułtusk

tel. (23) 6919415

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

Transmisje Sesji Rady Gminy

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica