Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.

OZE na obszarze gmin Nasielsk, Leoncin oraz Winnica

Mazowsze

15 listopada 2017r. zastała podpisana umowa między Gminą Nasielsk a Zarządem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie zadania pn. „OZE na obszarze gmin Nasielsk, Leoncin oraz Winnica”.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z w/w gminami. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Projekt otrzymuje wsparcie w wysokości 2 064 154,79 zł. W ramach projektu Gmina Nasielsk otrzyma środki na refundacje poniesionych wydatków na realizację instalacji fotowoltaicznej kolektorów słonecznych oraz pompy ciepła w Samorządowym Przedszkolu w Nasielsku. Ponadto wykonane będą:

- instalacja fotowoltaiczna na budynku Urzędu Miejskiego w Nasielsku

- instalacja fotowoltaiczna na budynku Urzędu Gminy w Leoncinie

- instalacja fotowoltaiczna na budynku po komisariacie policji w Leoncinie

- OZE dla mieszkańców gmin: kolektory słoneczne, pompy ciepła, piece na biomasę. (dla osób, które złożyły wnioski w 2016r.)

1. Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej IV „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną Działanie 4.1 „Odnawialne źródła energii” Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 -2020