Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Fundusz sołecki 2017

Dzięki owocnej współpracy z Radnymi, Sołtysami i mieszkańcami gminy Winnica, zbliżamy się ku finalizacji przedsięwzięć realizowanych w ramach Funduszu Sołeckiego na rok 2017.

Tegoroczne pieniądze dla sołectw pozwoliły na poprawę jakości wielu uszkodzonych dróg gminnych. W zależności od potrzeb, drogi te były, bądź są w trakcie nawożenia kruszywem, utwardzania, czy też uzbrajania w przepusty.

Na najbliższe dni zaplanowane jest także wysłanie w teren nowo zkupionej kosiarki (bijakowej z wysięgnikiem), która zadba o estetykę przydrożnych poboczy i rowów.

Stąd też, proszę o usunięcie, z obrzeży rowów, kamieni czy też innych przeszkód stanowiących ryzyko uszkodzenia nowo zakupionego sprzętu - szanujmy naszą wspólną własność.

Fundusz Sołecki wspomógł dodatkowo remonty budynków użyteczności publicznej, w tym min. świetlicy i Szkoły Podstawowej w Błędostowie, wyposażenie przedszkola w Winnicy, jak również pozwolił na wykonanie projektów dróg gminnych.

Wsparcie Funduszu Sołeckiego umożliwiło podjąć wiele innych, drobniejszych inwestycji, które poprawiły, bądź poprawią w najbliższym czasie jakość warunków życia mieszkańcom gminy.

W ramach realizacji Funduszu Sołeckiego na terenie naszej gminy wykonano remonty dróg gminnych na terenie poszczególnych sołectw, min. wyremontowano drogi na terenie sołectwa Gnaty-Lewiski, Gnaty-Wieśniany, Winnica, Budy-Zbroszki, Glinice-Domaniewo, Mieszki-Leśniki, Bielany, Smogorzewo Pańskie.

Ponadto dokonano wymiany przepustów drogowych w Sołectwach Skoroszki, Mieszki-Leśniki.

Wyremontowano i wyposażono pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Smogorzewie Włościańskim.

Dla podniesienia bezpieczeństwa pieszych w Smogorzewie Pańskim zamontowano bariery na cieku wodnym przy drodze gminnej.

Dokonano ogrodzenia i wyposażenia placów wiejskich w Sołectwie Winniczka i Gnaty Wieśniany.

Remont łazienek szkolnych w Błędostowie.