Fundusz sołecki 2017

Dzięki owocnej współpracy z Radnymi, Sołtysami i mieszkańcami gminy Winnica, zbliżamy się ku finalizacji przedsięwzięć realizowanych w ramach Funduszu Sołeckiego na rok 2017.

Tegoroczne pieniądze dla sołectw pozwoliły na poprawę jakości wielu uszkodzonych dróg gminnych. W zależności od potrzeb, drogi te były, bądź są w trakcie nawożenia kruszywem, utwardzania, czy też uzbrajania w przepusty.

Na najbliższe dni zaplanowane jest także wysłanie w teren nowo zkupionej kosiarki (bijakowej z wysięgnikiem), która zadba o estetykę przydrożnych poboczy i rowów.

Stąd też, proszę o usunięcie, z obrzeży rowów, kamieni czy też innych przeszkód stanowiących ryzyko uszkodzenia nowo zakupionego sprzętu - szanujmy naszą wspólną własność.

Fundusz Sołecki wspomógł dodatkowo remonty budynków użyteczności publicznej, w tym min. świetlicy i Szkoły Podstawowej w Błędostowie, wyposażenie przedszkola w Winnicy, jak również pozwolił na wykonanie projektów dróg gminnych.

Wsparcie Funduszu Sołeckiego umożliwiło podjąć wiele innych, drobniejszych inwestycji, które poprawiły, bądź poprawią w najbliższym czasie jakość warunków życia mieszkańcom gminy.

W ramach realizacji Funduszu Sołeckiego na terenie naszej gminy wykonano remonty dróg gminnych na terenie poszczególnych sołectw, min. wyremontowano drogi na terenie sołectwa Gnaty-Lewiski, Gnaty-Wieśniany, Winnica, Budy-Zbroszki, Glinice-Domaniewo, Mieszki-Leśniki, Bielany, Smogorzewo Pańskie.

Ponadto dokonano wymiany przepustów drogowych w Sołectwach Skoroszki, Mieszki-Leśniki.

Wyremontowano i wyposażono pomieszczenia w świetlicy wiejskiej w Smogorzewie Włościańskim.

Dla podniesienia bezpieczeństwa pieszych w Smogorzewie Pańskim zamontowano bariery na cieku wodnym przy drodze gminnej.

Dokonano ogrodzenia i wyposażenia placów wiejskich w Sołectwie Winniczka i Gnaty Wieśniany.

Remont łazienek szkolnych w Błędostowie.