Debata społeczna w Winnicy

DSC 8163

10 października 2017 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Winnica pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Prowadzącym spotkanie był Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku – mł. insp. Jarosław Olszewski. Oprócz Komendanta i pracowników KPP w Pułtusku obecni byli Pan Mariusz Kowalewski - Wójt Gminy Winnica, Radni Rady Gminy Winnica, Dyrekcja Zespołu Szkół CKR w Golądkowie, pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, sołtysi wsi oraz mieszkańcy gminy.

Komendant Powiatowy Policji omówił zagadnienia obejmujące tematykę dotyczącą stanu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Winnica z uwzględnieniem 7 kategorii przestępstw. Przedstawione zostały: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacja „Moja Komenda”. Narzędzia te pozwalają na czytelne przedstawienie skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na terenie gminy oraz pozwalają zbudować zaufanie pomiędzy służbami a obywatelami.

Omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy Winnica oraz zwrócono uwagę na potencjalne zagrożenia w poszczególnych rejonach. Podczas spotkania uczestnicy wypełnili ankiety, które określają oczekiwania mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy.

Na zakończenie debaty Wójt podziękował Komendantowi i pracownikom KPP w Pułtusku za przeprowadzenie debaty oraz zebranym uczestnikom za dyskusję.

i wniosków w każdy wtorek od godz. 10.00 do 13.00

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w pierwszą środę miesiąca od godz. 14.30 do 15.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny od poniedziałku do piątku
w godz. od 10.30 do 15.00 > więcej