Gazetka

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Winnica informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na sierpień 2018 r. należy składać w terminie od 1 do 31 sierpnia 2018 r. wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01.02.2018 r. do 31.07.2018 r. Wnioski przyjmowane będą w pokoju nr 12.

NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE W WINNICY

Wójt Gminy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy Winnica, które uczęszczają do szkół podstawowych, na bezpłatną naukę pływania. Zapisy są przyjmowane u ratowników do dnia 16.07.2018 r. (włącznie). Na zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu do rodziców bądź opiekuna prawnego. Organizatorem jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LIDER WINNICA.

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

POMOC DLA PRODUCENTÓW TRZODY CHLEWNEJ

Wójt gminy informuje o pomocy dla rolników, którzy posiadają trzodę chlewną i mają trudności ze sprzedażą żywca w związku z ogłoszeniem strefy zagrożenia (strefa niebieska) afrykańskim pomorem świń.

Wój gminy odbył rozmowy z firmą Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz Dobrosławów 43, 24-100 Puławy, która może skupować trzodę z terenu strefy niebieskiej.

Więcej informacji pod numerem (23) 69 14 092 (sekretariat Urzędu Gminy Winnica).

Debata społeczna w Winnicy

DSC 8163

10 października 2017 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się Debata Społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Winnica pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Prowadzącym spotkanie był Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku – mł. insp. Jarosław Olszewski. Oprócz Komendanta i pracowników KPP w Pułtusku obecni byli Pan Mariusz Kowalewski - Wójt Gminy Winnica, Radni Rady Gminy Winnica, Dyrekcja Zespołu Szkół CKR w Golądkowie, pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy, sołtysi wsi oraz mieszkańcy gminy.

Komendant Powiatowy Policji omówił zagadnienia obejmujące tematykę dotyczącą stanu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Winnica z uwzględnieniem 7 kategorii przestępstw. Przedstawione zostały: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacja „Moja Komenda”. Narzędzia te pozwalają na czytelne przedstawienie skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na terenie gminy oraz pozwalają zbudować zaufanie pomiędzy służbami a obywatelami.

Omówiono stan bezpieczeństwa na terenie gminy Winnica oraz zwrócono uwagę na potencjalne zagrożenia w poszczególnych rejonach. Podczas spotkania uczestnicy wypełnili ankiety, które określają oczekiwania mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy.

Na zakończenie debaty Wójt podziękował Komendantowi i pracownikom KPP w Pułtusku za przeprowadzenie debaty oraz zebranym uczestnikom za dyskusję.