Gazetka

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Winnica informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na sierpień 2018 r. należy składać w terminie od 1 do 31 sierpnia 2018 r. wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01.02.2018 r. do 31.07.2018 r. Wnioski przyjmowane będą w pokoju nr 12.

NAUKA PŁYWANIA NA BASENIE W WINNICY

Wójt Gminy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci z terenu gminy Winnica, które uczęszczają do szkół podstawowych, na bezpłatną naukę pływania. Zapisy są przyjmowane u ratowników do dnia 16.07.2018 r. (włącznie). Na zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz nr telefonu do rodziców bądź opiekuna prawnego. Organizatorem jest Ludowy Uczniowski Klub Sportowy LIDER WINNICA.

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

POMOC DLA PRODUCENTÓW TRZODY CHLEWNEJ

Wójt gminy informuje o pomocy dla rolników, którzy posiadają trzodę chlewną i mają trudności ze sprzedażą żywca w związku z ogłoszeniem strefy zagrożenia (strefa niebieska) afrykańskim pomorem świń.

Wój gminy odbył rozmowy z firmą Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz Dobrosławów 43, 24-100 Puławy, która może skupować trzodę z terenu strefy niebieskiej.

Więcej informacji pod numerem (23) 69 14 092 (sekretariat Urzędu Gminy Winnica).

Remont studni głębinowej

W dniach od 18 do 19 września 2017 r. Zakład Budżetowy w Winnicy Sp. z o.o. podjął próbę naprawy uszkodzonej studni głębinowej na Stacji Uzdatniania Wody w Zbroszkach. Awaria polegała na ograniczeniu przepustowości filtra studni i strefy przyfiltrowej wskutek kolmatacji. Kolmatacja to proces który w wielkim skrócie prowadzi do szybkiego starzenia się studni  i ograniczenia jej wydajności. W przypadku naszej studni był to spadek wydajności z 80 m3/h do 20 m3/h.

Po licznych konsultacjach do czyszczenia studni wykorzystano metodą elektrohydrodynamiczną (polegającą na wyładowaniach łuku elektrycznego w filtrze). Jest to dość nowatorska i ekologiczna metoda, która ma na celu:

- oczyszczenie filtra ze związków żelaza i manganu;

- oczyszczenie ze związków żelaza i manganu strefy przyfiltrowej w promieniu do 60 metrów.

Po wykonaniu czyszczenia odbyło się pompowanie kontrolne. Wynik pomiaru wydajności pokazał że studnia pompuje nadal wodę w ilości z przed awarii.