Robert Wróblewski

Szanowni mieszkańcy gminy Winnica!

W dniu 22.11.2018 r. złożyłem uroczyste ślubowanie i objąłem stanowisko Wójta Gminy Winnica.

Pragnę podziękować Państwu za głosy oddane na moją osobę i obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem w wyborach samorządowych.

Głosy oddane na moją kandydaturę to dowód, że program który przedstawiłem podczas kampanii wyborczej znalazł w Państwa oczach uznanie i akceptację. Wybór na stanowisko wójta Gminy Winnica jest dla mnie zaszczytem a jednocześnie zobowiązaniem i odpowiedzialnością. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań by nie zawieść Państwa oczekiwań, jednocześnie pamiętając, że jestem wójtem wszystkich mieszkańców.

Zapraszam wszystkich do współpracy i deklaruję otwartość na wszystkie pomysły i inicjatywy różnych grup społecznych, stowarzyszeń, emerytów, OSP, klubu sportowego.

Mój Program dla rozwoju Gminy będę realizował w ścisłej współpracy z Radą Gminy, Sołtysami opierając go na konsultacjach z całą społecznością.

Gratuluję nowym Radnym zdobycia mandatu i życzę owocnej pracy. Wierzę, że wspólnie uczynimy wiele dobra dla naszej gminy.

Zapewniam Państwa, że z zapałem i pokorą przystępuję do podjętego wyzwania jakim jest zarządzanie gminą Winnica bo wiem, że jest to służba na rzecz całej społeczności. Jeszcze raz proszę o współpracę bo Samorząd tworzymy wszyscy i od naszej aktywności oraz zaangażowania zależy przyszłość naszej Małej Ojczyzny.

Wójt Gminy Winnica

Robert Wróblewski

Warsztaty edukacyjne

W dniu 18.08.2017 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznejw Winnicy zorganizował warsztaty edukacyjne z zakresu wzmocnienia kompetencji gospodarowania budżetem domowym i prowadzenia gospodarstwa domowego dla mieszkańców gminy Winnica. Zajęcia zorganizowano we współpracy z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie. Spotkanie poprowadziła Pani Ewa Żórawska.

W ramach warsztatów omówione zostało prawo konsumenta (ustawa o prawach konsumenta), zasady racjonalnego pożyczania. Prowadząca przedstawiła ciekawe sposoby i możliwości oszczędzania, wprowadziła uczestniczki warsztatów w tematykę edukacji finansowej.

Zajęcia upłynęły w miłej i owocnej atmosferze. Na zakończenie Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej- Wioletta Zawadzka podziękowała prowadzącej warsztaty oraz uczestnikom spotkania .Dla wszystkich przygotowane zostały zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Podziękowania kierowane są do Wójta Gminy Winnica- Mariusza Kowalewskiego za finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Dzięki dobrej współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Winnicy warsztaty odbyły się w nowo wyremontowanej sali konferencyjnej budynku OSP w Winnicy.

Dziękujemy Prezesowi OSP w Winnicy Panu Romanowi Warda za przychylność i okazaną pomoc w działaniach podejmowanych przez GOPS na rzecz społeczności lokalnej.