Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.
http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-suszowa-nabor-wnioskow-do-16-listopada.html

20181116 wzor

Drodzy Państwo,

Kończąc swoją kadencję na stanowisku Wójta Gminy Winnica pragnę podziękować wszystkim, których spotkałem na swojej drodze. Miałem okazję współpracować z bardzo wartościowymi ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog i wspólne działanie, czego efekty widoczne są dziś w całej naszej gminie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, za ich cenne uwagi i propozycje konkretnych rozwiązań.

Czas, który spędziliśmy razem był niezwykle pracowity, a przez to owocny w wiele inwestycji oraz przedsięwzięć. Zaczęliśmy także dużo inwestycji, których zrealizowanie ułatwi życie mieszkańcom naszej gminy.

Przyszłość jest przed nami. Najbliższe lata są bardzo ważne ze względu na duże możliwości dotacji unijnych, o które już teraz trzeba skutecznie zabiegać.

Dziękuję za Wasze głosy poparcia, które dały mi możliwość reprezentowania naszej gminy przez niespełna 5 lat. Traktuje to jako wielkie wyróżnienie oraz zaszczyt.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy docenili moja pracę i oddali na mnie głos w tych wyborach, ale także wszystkim którzy w nich uczestniczyli i dokonali wyboru zgodnie ze swoimi poglądami i oczekiwaniami.

Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i choć niektórzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z moich działań, to jednak najważniejsza jest dla mnie moja uczciwa ocena.

Wierzę, że będę mógł jeszcze w przyszłości dobrze służyć Państwu i tej pięknej Winnickiej Ziemi jeśli tylko będzie taka Wasza wola.

Jako były wójt i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy służę swoim doświadczeniem oraz zdobytą wiedzą w sytuacjach problemowych.

 

Wójta Gminy Winnica
Mariusz Kowalewski

Filtr
 • Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę nieruchomości

  Wójt Gminy Winnica ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości położonej w miejscowości Winnica Gmina Winnica, ul. Szkolna na okres 20 lat > pokaż

  Regulamin > pokaż

 • Wykaz lokali przeznaczonych do sprzedaży

  Wójt Gminy Winnica podaje się do publicznej wiadomości wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży > pokaż

 • Zmiana godzin przyjmowania przez Radcę Prawnego

  Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. 27 czerwca 2013 r. Radca Prawny będzie przyjmował od godz. 13.00.

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

  Zawiadamiam, że dnia 4 lipca 2013 roku (czwartek) o godz. 10.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Winnica.

  Porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Kontrola działalności Gminnej Biblioteki Publicznej.
  3. Analiza informacji Wójta o wydatkach i dochodach w zakresie gospodarki komunalneji mieszkaniowej.
  4. Kontrola stanu zaawansowania inwestycji zaplanowanych w budżecie na 2013 r.
  5. Kontrola zaawansowania prac z wykorzystaniem funduszu sołeckiego.
  6. Wolne wnioski i zapytania.
  7. Zamknięcie posiedzenia.

   Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

  Marek Rostkowski

 • Informaje śmieciowe

  12 czerwca Rada Gminy Winnica po przeprowadzonych spotkaniach z udziałem mieszkańców gminy i pracowników Urzędu Gminy Winnica ponownie przyjęła dwie uchwały z tzw. pakietu uchwał śmieciowych tj.:

  1. Uchwała Nr XXVII/175/2013 Rady Gminy Winnica z dnia 12 czerwca 2013 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
  2. Uchwała Nr XXVII/176/2013 Rady Gminy Winnica z dnia 12 czerwca 2013 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.
 • Ostrzeżenie Nr 74

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

  Obszar: województwo mazowieckie

  Ważność: od godz. 14:00 dnia 21.06.2013 do godz. 02:00 dnia 22.06.2013

  Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

  Uwagi: Brak.

  Dyżurny synoptyk: Szymon Ogórek

  Godzina i data wydania: godz. 07:23 dnia 21.06.2013

  WCZK MUW

  /-/ Andrzej Lewandowski

 • Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

  Podaje się do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Winnica położonych we wsi Winnica, ul. Pułtuska 4A przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym > pokaż

 • Familijna promocja. Powstał zespół ds. propagowania Kart Dużych Rodzin

  Minister Władysław Kosiniak-Kamysz powołał Zespół ds. propagowania samorządowych Kart Dużych Rodzin. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele władz samorządowych z miejscowości, które już taką kartę wprowadziły.

 • Pomoc dla gospodarstw rolnych

  Minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba przedstawił dziś informację w zakresie pomocy dla gospodarstw rolnych, które poniosły straty na skutek działania niekorzystnych zjawisk pogodowych.

 • Dyktat tandety. System zamówień publicznych jest sprzeczny wewnętrznie

  System zamówień publicznych jest sprzeczny wewnętrznie - uważa Marek Kowalski z PKPP Lewiatan. Jego zdaniem zamawiającym narzuca się wybór ofert najtańszych, wskazując jednoczesnie na nieefektywność tego kryterium.

 • Za śmieci z górką. Gminy powinny mieć rezerwę na płacenie za oszustów

  Gminy powinny tak kalkulować opłatę za odbiór odpadów, by mieć rezerwę na pokrycie kosztów za osoby, które nie będą płacić - uważa Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska.

 • Sołeckie rewolucje

  Stowarzyszenie Sołtysi Mazowsza i Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Grodziskiej przy wsparciu Burmistrza Grodziska Mazowieckiego
  zapraszają na GRĘ WIEJSKĄ "Sołeckie rewolucje"

  Zapraszamy do Opyp, 22 czerwca 2013r., w sobotę o godz. 15.00
  Punkt zborny na Paprociowej Polanie.

  Plakat > pokaż

  Regulamin gry > pokaż

 • Ostrzeżenie Nr 73

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1

  Obszar: województwo mazowieckie

  Ważność: od godz. 12:00 dnia 20.06.2013 do godz. 20:00 dnia 21.06.2013

  Przebieg: Temperatura maksymalna w czwartek (20.06) od 29°C do 31°C, w piątek (21.06) od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

  Uwagi: Brak.

  Dyżurny synoptyk: Szymon Ogórek

  Godzina i data wydania: godz. 12:05 dnia 19.06.2013

  WCZK MUW

  /-/ Przemysław Bardziński

 • Posiedzenie Komisji Finansowej

  Zawiadamiamy, że dnia 25 czerwca 2013 roku (wtorek) o godz. 10.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się posiedzenie Komisji Finansowej Rady Gminy Winnica.

 • Rozstrzygnięcie konkursu

  Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Winnica z uwzględnieniem rodzin dysfunkcyjnych w 2013 roku” > pokaż

 • Kto pyta, kto błądzi. 950 tys podpisów za referendum w sprawie 6-latków

  Gdyby doszło do referendum i minister wycofał się z pomysłu posłania sześciolatków do szkół, dla samorządów najważniejsze byłyby precyzyjne zapisy, uwzględniające dotychczasowy wysiłek - mówi Mirosław Żyrek z UM Katowice.

 • Ostrzeżenie Nr 71

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

  Obszar: województwo mazowieckie

  Ważność: od godz. 10:00 dnia 10.06.2013 do godz. 23:00 dnia 10.06.2013

  Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 80 km/h. Burze będą się przemieszczać z południowego zachodu na północny wschód.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

  Uwagi: Brak.

  Dyżurny synoptyk: Szymon Ogórek

  Godzina i data wydania: godz. 08:43 dnia 10.06.2013

  WCZK MUW

  /-/ Piotr Najda

 • XXVIII Sesja Rady Gminy

  Zawiadamiam, że na dzień 18 czerwca 2013 roku (wtorek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zostały zwołane obrady XXVIII Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Winnica, z następującym porządkiem dziennym:

 • Aktywny samorząd

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, iż osoby niepełnosprawne z terenu powiatu pułtuskiego maja możliwość wziąć udział w programie „AKTYWNY SAMORZĄD”, który jest finansowany ze środków PFRON.

  Szczegółowe warunki uczestnictwa w poszczególnych obszarach programu dostępne są na witrynie internetowej:  www.pfron.org.pl oraz www.bip.powiatpultuski.pl.

 • Ostrzeżenie nr 67

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

  Obszar: województwo mazowieckie

  Ważność: od godz. 13:00 dnia 06.06.2013 do godz. 23:00 dnia 06.06.2013

  Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Burze przemieszczać się będą ze wschodu na zachód województwa.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

  Uwagi: Brak.

  Dyżurny synoptyk: Michał Ogrodnik

  Godzina i data wydania: godz. 11:34 dnia 06.06.2013

  WCZK MUW

  /-/  Wojciech Hodowicz

 • Artykuły żywnościowe - czerwiec

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy uprzejmie informuje, że artykuły żywnościowe w ramach realizowanego programu żywnościowego PEAD na 2013r będą wydawane w dniu 11.06.2013r. (wtorek) od godz. 11:00 do 15:00 (budynek Urzędu Gminy Winnica). W sytuacji, gdy osoba nie może zgłosić się osobiście po dary prosimy o wydanie pisemnego upoważnienia osobie, która je będzie odbierać.

  Prosimy o przestrzeganie terminu wydawania żywności !!!

 • Uratujmy czyjeś życie!

  Żeby oddać krew, zgłoś się 9 czerwca 2013 r. do Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy, gdzie zorganizowana będzie jej zbiórka. Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach. Jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ratuje życie nie tylko ofiarom wypadków, ale również pacjentom oddziałów hematologii. Leczeni tam z poważnych chorób ludzie potrzebują nie tylko samej krwi, ale również wielu preparatów z niej pozyskiwanych.

  Mamy nadzieję, że licznie odpowiedzą Państwo na nasz apel, będziemy szczęśliwi, jeśli dzięki tej akcji uda nam się uratować czyjeś życie.


  Dziękujemy!
                                                                                                                              Wójt Gminy Winnica

  Aleksander Piątkowski

 • Ostrzeżenie nr 66

  Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

  Obszar: województwo mazowieckie

  Ważność: od godz. 13:00 dnia 05.06.2013 do godz. 23:00 dnia 05.06.2013

  Przebieg: Prognozowane są burze, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 30 mm, lokanie 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.

  Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

  Uwagi: Brak.

  Dyżurny synoptyk: Katarzyna Ścisłowska

  Godzina i data wydania: godz. 11:58 dnia 05.06.2013

  WCZK MUW

  /-/ Piotr Najda

 • XXVII Nadzywczajna Sesja Rady Gminy

  Podczas obrad XXVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Winnica w dniu 4 czerwca 2013 roku Przewodniczący Rady ogłosił przerwę w celu przeprowadzenia spotkań z mieszkańcami w sprawie stawek opłat za śmieci.

  Obrady zostaną wznowione w dniu 12 czerwca 2013 roku o godz. 10.00.

  Nagranie z tej części sesji > pobierz

 • UWAGA !!! Spotkania w sprawie stawek opłat za śmieci

  W dniach 6-11. czerwca na wniosek radnych gminy, odbędą się spotkania z mieszkańcami naszej gminy w sprawie stawek opłat za śmieci. W spotkaniach ma brać udział poseł na sejm Henryk Kowalczyk.

  Harmonogram spotkań:

  06.06.2013 r. - Winnica, godz. 20.00 (sala konferencyjna Urzędu Gminy)

  07.06.2013 r. - Bulkowo, godz. 20.00 (sala remizy OSP Bulkowo)

  08.06.2013 r. - Glinice, godz. 20.00 (sala remizy OSP Glinice)

  11.06.2013 r. - Błędostowo, godz. 20.00 (sala remizy OSP Błędostowo)

 • XXVII Zgromadzenie Ogólne ZGWRP

  Stanowisko Zgromadzenia Ogólnego ZGWRP w sprawie finansowania gmin > pokaż

  Stanowisko Zgromadzenia Ogolnego ZGWRP w sprawie oświaty > pokaż

 • Świadczenia pielęgnacyjne po zmianach

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy informuje, ze przyjmowane są już wnioski o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego oraz specjalnego zasiłku opiekuńczego na zasadach określonych w ustawie z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

 • Wróżka w gminie. Czytelnicy komentują kłopoty z deklaracjami śmieciowymi

  "Gmina to niedługo będzie musiała zatrudniać wróżki, żeby wykonać swoje zadania, o które nie prosiła wcale" - komentuje OldestWoman.
  "Jak zwykle pretensje do samorządu. Ale to przecież nie samorząd napisał tak ustawę, że każda gmina ma inną deklarację śmieciową" - pisze 2maxx.

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica