Gmina Winnica pow. pułtuski, woj. mazowieckie

Urząd Gminy

ul. Pułtuska 25, 06-120 Winnica

tel. 23 691 40 92, faks 23 691 40 25

sekretariat@gminawinnica.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wydłużył termin przyjmowania wniosków o pomoc suszową. Decyzją ministra rolnicy mogą składać wnioski o pomoc suszową do 16 listopada.
http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-suszowa-nabor-wnioskow-do-16-listopada.html

20181116 wzor

Drodzy Państwo,

Kończąc swoją kadencję na stanowisku Wójta Gminy Winnica pragnę podziękować wszystkim, których spotkałem na swojej drodze. Miałem okazję współpracować z bardzo wartościowymi ludźmi, którzy zawsze byli otwarci na dialog i wspólne działanie, czego efekty widoczne są dziś w całej naszej gminie. Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, za ich cenne uwagi i propozycje konkretnych rozwiązań.

Czas, który spędziliśmy razem był niezwykle pracowity, a przez to owocny w wiele inwestycji oraz przedsięwzięć. Zaczęliśmy także dużo inwestycji, których zrealizowanie ułatwi życie mieszkańcom naszej gminy.

Przyszłość jest przed nami. Najbliższe lata są bardzo ważne ze względu na duże możliwości dotacji unijnych, o które już teraz trzeba skutecznie zabiegać.

Dziękuję za Wasze głosy poparcia, które dały mi możliwość reprezentowania naszej gminy przez niespełna 5 lat. Traktuje to jako wielkie wyróżnienie oraz zaszczyt.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy docenili moja pracę i oddali na mnie głos w tych wyborach, ale także wszystkim którzy w nich uczestniczyli i dokonali wyboru zgodnie ze swoimi poglądami i oczekiwaniami.

Odchodzę z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku i choć niektórzy nie są w pełni usatysfakcjonowani z moich działań, to jednak najważniejsza jest dla mnie moja uczciwa ocena.

Wierzę, że będę mógł jeszcze w przyszłości dobrze służyć Państwu i tej pięknej Winnickiej Ziemi jeśli tylko będzie taka Wasza wola.

Jako były wójt i jednocześnie mieszkaniec naszej gminy służę swoim doświadczeniem oraz zdobytą wiedzą w sytuacjach problemowych.

 

Wójta Gminy Winnica
Mariusz Kowalewski

Filtr
 • Posiedzenie Komisji Finansowej

  Dnia 13 grudnia 2012 roku (czwartek) o godz. 10.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się posiedzenie Komisji Finansowej wraz z Przewodniczącymi pozostałych Komisji Rady Gminy Winnica. Głównym tematem będzie zaopiniowanie projektu budżetu Gminy Winnica na rok 2013 oraz omówienie projektów uchwał dotyczących utrzymania czystości
  i porządku w gminie.

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej, Socjalnej i Gospodarczej

  Dnia 11 grudnia 2012 roku (wtorek) o godz. 10.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rewizyjnej, Socjalnej i Gospodarczej Rady Gminy Winnica. Głównym tematem będzie zaopiniowanie projektu budżetu Gminy Winnica na rok 2013 oraz omówienie projektów uchwał dotyczących utrzymania czystości i porządku
  w gminie.

 • Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi

  W dniu 1 stycznia 2012 r. weszła w życie nowa ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 152, poz. 897). Na mocy tej ustawy gminy zobligowane zostały do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

 • Przydomowe kompostowniki

  Zgodnie z ustawą o odpadach powinniśmy ograniczać masę odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych na składowisko.  Sposobem zmniejszenia ilości odpadów organicznych przekazywanych na składowisko jest oddanie ich wyspecjalizowanej firmie  lub kompostowanie w przydomowych kompostownikach. To ostatnie jest szczególnie godne polecenia ze względu na możliwość uzyskania własnego nawozu.

 • Wybrane artykuły z Gazety Sołeckiej

  • Nauczyciel wrogiem Wójta? > pobierz
  • Turbiny wiatrowe > pobierz
  • Budżet obywatelski dla osiedli > pobierz
  • Urządzamy się z funduszem sołeckim. Kłopot ze "sprzętem sołeckim" > pobierz
  • Bez funduszu niewiele by było > pobierz
  • Z funduszem sołeckim ku odnowie wsi. Najczęściem popełniane błędy proceduralne i możliwości ich rozwiązania > pobierz
  • Żywopłot przy granicy do wysokości 2,2m... Postępowanie grupowe przeciwko gminie... Rolnik a odliczenie VAT... Autobus szkolny nie musi zabierać ucznia spod domu > pobierz
  • Pamięć zewnętrzna? Przyda się! > pobierz
 • XXII Sesja Rady Gminy

  Dzisiaj o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy odbyła się XXII Sesja Rady Gminy.

  > odsłuchaj nagranie

 • Przerwa w dostawie prądu

  W imieniu Energa zawiadamiamy, że w związku z wykonywaniem prac remontowych na urządzeniach elektroenergetycznych w w dniu 27 listopada 2012 r. w miejscowości Winnica w godz. od 8.00 do 12.00 wystąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej.

  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Nowe kryteria

  Nowe kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń rodzinnych i wysokości zasiłków rodzinnych.

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012r w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę do ubiegania się o zasiłek rodzinny oraz wysokości świadczeń rodzinnych (Dz.U.poz.959), od 01 listopada 2012r. podwyższone zostały kwoty kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń rodzinnych oraz wysokość zasiłku rodzinnego.

 • XXII Sesja Rady Gminy

  Dnia 26 listopada 2012 roku (poniedziałek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się XXII Zwyczajna Sesja Rady Gminy.

  Proponowany porządek obrad:

 • Komisja Rewizyjna Rady Gminy Winnica

  Dziś w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Winnica.

  Nagranie > pobierz
 • Wydawanie artykułów żywnościowych

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy uprzejmie informuje, że artykuły żywnościowe w ramach realizowanego programu żywnościowego PEAD będą wydawane w dniu 20.11.2012r. (wtorek) od godz. 9:00 do 14:00 (budynek Urzędu Gminy Winnica). W sytuacji, gdy osoba nie może zgłosić się osobiście po dary prosimy o wydanie pisemnego upoważnienia osobie, która je będzie odbierać.

  Prosimy o przestrzeganie terminu wydawania żywności, ponieważ odbiór darów w innym terminie nie będzie możliwy.

 • Posiedzenie Komisji Finansowej, Socjalnej i Gospodarczej

  Dziś w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Finansowej, Socjalnej i Gospodarczej Rady Gminy Winnica. Głównym tematem było zaopiniowanie stawek podatków i opłat lokalnych na rok 2013.

  Zapraszamy do odsłuchania nagrania > pobierz

 • Wąglik na Słowacji

  Główny Lekarz Weterynarii  informuje, że na terytorium Słowacji w dniach 5 listopada br. oraz 10 listopada br. w dwóch gospodarstwach rolnych w gminie Stropkov, miejscowości Staszkovce w kraju preszowskim, przy granicy z województwem podkarpackim wykryto przypadki zachorowań bydła na wąglik.

 • Do Polski trafiło bydło ze stada, w którym wykryto wąglik

  Trzy krowy ze słowackiego stada, w którym w poniedziałek odkryto wąglika, we wrześniu trafiły do Polski - poinformował we wtorek PAP Główny Lekarz Weterynarii Janusz Związek. Podkreślił, że stało się to wcześniej niż 30 dni przed wykryciem choroby.

 • Biogazownie muszą walczyć o utrzymanie opłacalności

  Jasne zasady lokalizacji biogazowni i przejrzysty system ich wsparcia mogłyby przyczynić sie do rozwoju tego źródła wytwarzania energii w Polsce - uważają przedstawiciele branży. Koszt 1 MW mocy w przypadku biogazowni oceniają na ok. 15-16 mln zł.

 • Rolnictwo w perspektywie nowego budżetu UE

  Blisko 50 osobowa grupa podkarpackich rolników bierze udział w Sejmie w konferencji na temat Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej - podaje serwis radio.rzeszow.pl.
  Z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisławem Kalembą spotkają się przedstawiciele izb rolniczych z całej Polski. W dyskusji podkreślana będzie bowiem rola samorządu rolniczego w kształtowaniu tej polityki.

 • Sekcja kickboxingu w Winnicy !!!

  Klub Sportowy "Semiramida" uruchamia sekcję kickboxingu w Winnicy !!!

  Zapraszamy wszystkich chętnych - dzieci i młodzież szkolną na zajęcia kicboxingu w środy i piątki od godz. 15.00 - 16.00. Zajęcia w szkole w Winnicy prowadzi instruktor kickboxingu Mariusz Kowalewski. Zapisy na miejscu lub pod nr tel. 509 276 344

  Co możesz z nami osiągnąć? Wyjazdy na zawody rangi krajowej i międzynarodowej, seminaria z udziałem najlepszych sportowców, dofinasowania z różnych programów, stypendia, niezapomniana atmosfera i zgrana grupa.

  20121114-semiramida

 • Wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego

  20121114-wyjazdWyjazd uczestników projektu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy do Muzeum Powstania Warszawskiego.

  W dniu 02.11.2012r.  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Winnicy zorganizował wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego dla uczestników i członków rodzin projektu „ Nasza aktywność w drodze do sukcesu”.

 • Sejm uchwalił ustawę o nasiennictwie

  Sejm uchwalił w piątek bez poprawek ustawę o nasiennictwie, której projekt przygotował prezydent. Nie przeszła żadna poprawka opozycji, w tym wniosek o odrzucenie ustawy w całości.
  Za uchwaleniem ustawy głosowało 230 posłów, 202 było przeciw.

 • Konferencje MODR

  Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku

  zaprasza na:

  • Konferencję w dniu 21.11.2012 r. na temat "Produkcja wołowiny alternatywą dla rolników" > więcej
  • Konferencję w dniu 27.11.2012 r. na temat "Zwiększenie opłacalności produkcji wyzwaniem dla producentów trzody" > więcej
  • Konferencję w dniu 29.11.2012 r. na temat "Odnawialne źródła energii obecnie i w nowej perspektywie po 2013 roku" > więcej
  • Konferencję w dniu 04.12.2012 r. na temat "Technologia uprawy roli ekonomicznym wyzwaniem dla rozwijających się gospodarstw" > więcej
 • Konkurs na najlepsze prace magisterskie

  Rekopol Organizacja Odzysku S.A. zaprasza wszystkich studentów i absolwentów do udziału w konkursie na najlepsze prace magisterskie z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi.

 • Opinia społeczna

  Nadleśnictwo Pułtusk prosi o społeczną opinię na temat miejsc kultu religijnego, terenów stanowiących miejsce martyrologii, stare cmentarze na obszarach leśnych oraz tereny stanowiące pozostałości parków podworskich, które zamierzamy objąć 6 kategorią HCVF, tj. lasy o szczególnym znaczeniu dla tradycyjnej tożsamości kulturowej lokalnych społeczności.

  Wszelkie informacje o istnieniu nie wykazanych przez nas obiektów, znajdujących się na terenach LP-Nadleśnictwa Pułtusk mile widziane.

  Prosimy o opinię do 30 listopada 2012r.

  Wykaz proponowanych miejsc z mapą > pobierz

 • Klasyfikacja gruntów zmeliorowanych

  Starosta Pułtuski informuje, że w dniach od 21 listopada 2012 r. do 29 listopada 2012r. w godzinach 8.00 - 16.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pułtusku przy ul. Białowiejskiej 5 (budynek B) w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami zostaną wyłożone do wglądu protokół, mapa i rejestr klasyfikacji gruntów w sprawie gleboznawczej klasyfikacji  gruntów zmeliorowanych wraz z aktualizacją użytków:

 • 500 Darmowych Kursów Angielskiego

  Fundacja Human Voice Foundation wraz ze Szkołą Językową www.dobrazuza.pl zaprasza na darmowy 4-tygodniowy Kurs angielskiego - Podstawy. Zajęcia odbywają się na platformie do nauki języków obcych.

 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

  Dnia 16 listopada 2012 roku (piątek) o godz. 10.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Winnica.

  Proponowany porządek posiedzenia:

  1. Otwarcie posiedzenia.
  2. Omówienie sytuacji finansowej Zakładu Budżetowego Spółka z o.o.
  3. Opinia Komisji w sprawie stawek podatków i opłat lokalnych proponowanych na 2013 r.
  4. Analiza dokonanych zmian w budżecie Gminy w 2012 r.
  5. Wolne wnioski i zapytania.
  6. Zamknięcie posiedzenia.
 • Posiedzenie Komisji Finanswoej, Socjalnej i Gospodarczej

  Dnia 14 listopada 2012 roku (środa) o godz. 10.00 w lokalu Urzędu Gminy w Winnicy odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Finansowej, Socjalnej i Gospodarczej Rady Gminy Winnica. Głównym tematem będzie zaopiniowanie stawek podatków i opłat lokalnych na rok 2013.

 • Katalog on-line

  mak-plusSzanowni Czytelnicy.

  Informujemy, że na naszej stronie internetowej jest już dostępny katalog biblioteczny on-line. Oznacza to, że mogą już Państwo korzystając z Internetu przeglądać pozycje znajdujące się w naszych zbiorach. Obecnie katalog zawiera około 50% naszego księgozbioru. Z każdym dniem liczba dostępnych książek rośnie. Mamy nadzieję, że do końca br. uda nam się zakończyć prace związane z katalogowaniem.
  Więcej informacji na stronie http://biblioteka.gminawinnica.pl

  Gminna Biblioteka Publiczna w Winnicy.
 • Czy znasz numery alarmowe w Polsce?

  Badania pokazują, że świadomość numerów alarmowych - w tym europejskiego numeru alarmowego - jest bardzo niska. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że od Twojej znajomości numerów alarmowych może zależeć czyjeś życie? 

  Obejrzyj poniższy film na temat numerów alarmowych, a następnie zagraj w naszą grę "pierwsza pomoc" i sprawdź, czy znasz postępowanie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. W trakcie gry trzeba będzie użyć jednego z numerów alarmowych. Powodzenia!

 • Wielomilionowa kara...

  Wielomilionowa kara za niewdrożenie dyrektywy dot. zielonej energii.

  Widmo kar przestało byćwirtualne – Komisja Europejska pozwała Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości UE za niewdrożenie w terminie tzw. dyrektywy energetycznej z 2009 r. Żądana przez Komisję kara przekracza obecnie 51 mln euro. Jeszcze dłużej Polska zwleka z pełną implementacją dyrektywy w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych.

 • Waga konsultacji

  20121107radaPodstawowym problemem, przed którym dzisiaj stoimy, jest kwestia umiejętności współpracy między samorządem a mieszkańcami oraz gmin między sobą - uważa Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
  - Żeby ta współpraca mogła funkcjonować, trzeba się umówić, jak tę współpracę lepiej prowadzić. Wtedy pojawia się pojęcie konsultacji - powiedział minister w radiowej "Jedynce".

 • Kukurydza 3D: ziarno, kiszonka, biogaz...

  W dniach 25-26 października, w Wolborzu odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Timac Agro Polska, poświęcona najnowszym trendom w uprawie kukurydzy pt. „Kukurydza 3D” – gdzie każdy z trzech wymiarów reprezentował trzy nurty w jej uprawie: ziarno, kiszonka, biogaz. Gościliśmy czołowych producentów kukurydzy, przedstawicieli polskiej nauki, jak i gości z zagranicy.

 • Kalendarzowy QUIZ - LGD Zielone Mosty Narwi

  20121106 kalendarzowy guizZielone Mosty Narwi zapraszają do udziału w konkursie KALENDARZOWY QUIZ, związanym z realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Zielone Mosty Narwi. Wśród prawidłowych rozwiązań zostaną rozlosowane gadżety promocyjne - kalendarze ścienne trójdzielne na 2013r. Zgłoszenia można przesyłać w terminie od 5 listopada do 10 grudnia 2012r. (w dniu 10.12.2012r. liczą się zgłoszenia, które wpłyną do Biura LGD do godziny 16.00).

  Więcej infomacji na stronie LGD www.zielonemostynarwi.pl

 • Nieuczciwe praktyki w pozyskiwaniu środków

  Samorząd województwa przestrzega

  W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie sygnałami dotyczącymi rzekomego udzielania przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wsparcia dla gospodarstw rolnych, informujemy, że Samorząd Województwa Mazowieckiego nie korzysta z usług zewnętrznych podmiotów działających w branży doradczej i konsultingowej w związku z udzielaniem wsparcia w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie nie pobiera opłat za udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy w ww. zakresie oraz nie przygotowuje wniosków o wparcie finansowe.

  Pojawiające się sygnały o możliwości uzyskania, ze środków samorządu województwa, wsparcia na modernizację gospodarstw rolnych mogą świadczyć o stosowaniu nieuczciwej praktyki i chęci wyłudzenia pieniędzy od osób potencjalnie zainteresowanych.

  W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności i czujność w przypadku uzyskania oferty odpłatnej pomocy przy ubieganiu się o środki finansowe.

  Szczegółowe informacje na temat wsparcia, jakiego udziela Samorząd Województwa Mazowieckiego w zakresie rozwoju obszarów wiejskich znajdują się na stronie internetowej www.mazovia.pl

   

  Źródło: Kronika Mazowiecka Nr 10/2012

Wójt Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg
i wniosków w każdy poniedziałek od godziny 13.30 do godz. 16.30

Przewodniczący Rady Gminy przyjmuje interesantów w sprawach skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 15.30 do 16.30

Nieodpłatna pomoc prawna w Urzędzie Gminy Winnica, punkt czynny według harmonogramu dostępnego na BIP

Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu lub na konto Urzędu Gminy Winnica

54 8226 0008 2002 2000 1270 0001

KONTAKT W PRZYPADKU AWARII

Prezes Zakładu Budżetowego - tel. 500 058 393
Wójt Gminy - tel. 505 158 565

punkt przyjec policja

Obchody 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezentacja

harmonogram smieci

info-rol

Mapy wrotamazowsza

Emapa

wirtualny spacer

Dyżury aptek

przemoc

Opieka nad dzieckiem

poradnik-bez

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Oddział Poświętne

Terenowy Zespół Doradczy w Pułtusku

Dyżury: środy od 7.30 do 15.30

Sala Rady Gminy Winnica

Doradca: Kamil Rosłoński

TZD w Pułtusku tel. 23 692 11 86

Kącik Przedsiębiorcy

Mikroporady

Projekty

WFOSIGW

WROTA MAZOWSZA

Projekt EA

Projekt BW

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Gminy Winnica